Olimpiskās piezīmes: Pļaviņš un Šmēdiņš ceturtdaļfinālā! 0

Pludmales volejbolisti Mārtiņš Pļaviņš un Jānis Šmēdiņš piektdien Londonā ar 2:0 (21:18, 21:16) apspēlēja norvēģu duetu Tarjei Skarlundu un Martinu Spinangru, iekļūstot olimpisko spēļu ceturtdaļfinālā.

“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa,” plāno aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri 69
Atradusies pirms 13 gadiem pazudusi meitene, kura savulaik neatgriezās mājās no skolas 15
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus 27

Latvijas puišu treneris Aigars Birzulis: “Puiši nospēlēja labi. Bija jūtams sasprindzinājums abās komandās – šīs ir izslēgšanas spēles un likme augsta – iekļūšana labāko sešniekā. Mēs zinājām norvēģu vājāko punktu un tas nostrādāja – garākais spēlētājs (Spinangrs), kurš vēlāk ienāca pludmales volejbolā un viņam ir tendence kļūdīties. Norvēģi bija viens no labākajiem variantiem, ko vēlējos sagaidīt pretī no izlozes, vēl arī šveicieši Heijers/Ševaljers. Patīkami, ka dabūjām vienu no tiem. Tagad mums ir brīvdiena, varēsim atpūsties, papētīt pretinieku. Nu jau nav, kur atkāpties – jāiet līdz galam.”

Jānis Šmēdiņš: “Mazliet uzdeva uz nerviem tas, ka ilgi bija jāgaida pretinieki un laiku paņēma arī biļešu dabūšana tuviniekiem. Nevarējām vienkārši atūsties un gatavoties. Pusnaktī uzzinājām, pret ko jāspēlē, vienos – cikos būs spēle. Sākumā bija informācija, ka deviņos no rīta, bet pēc stundas zvanīja brālis un pateica, ka samainīts un jāspēlē vienos. Tāpēc bijām nedaudz nervozi, bet varbūt tas arī novirzīja domas no pretiniekiem. Vējš bija brāzmains un mainīgs – vienā pusē it kā pavējš, otrā vajadzētu būt pretvējam, bet – nē, tāpēc arī pirmajā setā bija divas kļūdas. Tad sajutām un viss aizgāja. Kad uzzinājām, ka pretī būs norvēģi, bija labas sajūtas – esam viņus uzvarējuši. Taču te var zaudēt jebkuram, bijām piesardzīgi, jo, nedaudz nenovērtējot pretiniekus, būsim brīvi. Lūzuma moments bija pirmā seta beigas, otrajā bija labs pārsvars, bet problēma, ka sākām ticēt uzvarai un pēdējie punkti nāca ļoti grūti, sāka trīcēt rociņas.”

Ceturtdaļfinālā Pļaviņam ar Šmēdiņu visticamākais būs jāspēlē pret amerikāņiem Džeikobu Gibsu un Šonu Rozentālu, kas uzvarēja D grupā, tostarp arī apspēlējot Aleksandru Samoilovu un Ruslanu Sorokinu. Astotdaļfinālā amerikāņiem pretī nāks krievu duets Semjonovs/Prokopjevs.