Olimpiskās spēles noslēdzas ar Bjergenas uzvaru un Norvēģijas triumfu medaļu ieskaitē 0

Izcilā slēpotāja Mārita Bjergena svētdien triumfēja Phjončhanas olimpisko spēļu 30 kilometru distancē, nodrošinot Norvēģijai uzvaru kopējā medaļu vērtējumā.

“Šorīt viņi tur stāvēja vairāk nekā pusstundu, diskusijas bija skaļos toņos” – jautājam instruktoram, kuram no šoferiem šādā situācijā ir priekšroka 3
Šoreiz “šefs” ir pielaidis kolosālu kļūdu. Vai Krievijas elite patiesībā gaida Putina nāvi? 41

Visu laiku medaļām bagātākā Ziemas olimpisko spēļu dalībniece Bjergena savai valstij izcīnīja 14.zelta godalgu šajā Olimpiādē. Tikpat guva arī Vācijas sportisti, bet norvēģiem bija vairāk sudraba godalgu (14 pret 10), kas ļāva ieņemt pirmo vietu.

Norvēģija aizvadīja izcilas spēles, jo kopā sapelnīja 39 godalgas, kas ir jauns Ziemas olimpisko spēļu rekords, jo iepriekš ASV izlase 2010.gadā Vankūverā bija ieguvusi 37 medaļas.

Tāpat 37 gadus vecā Bjergena izcīnīja savu astoto zelta medaļu karjerā, pēc šī rādītāja panākot savus tautiešus Ūle Eināru Bjerndālenu un Bjērnu Delī.

Jau vēstīts, ka trešdien Bjergena apsteidza biatlonistu Bjērndālenu, kurš savulaik bija ticis pie 13 godalgām, bet tagad Bjergenai ir 15 godalgas olimpiskajās spēlēs. Viņa olimpiskajās spēlēs izcīnījusi astoņas zelta, četras sudraba un trīs bronzas godalgas.

Svētdien aizvadītajās sacensībās Bjergena izcīnīja pārliecinošu uzvaru, distanci veicot stundā, 22 minūtēs un 17,6 sekundēs. Viņai minūti un 49,5 sekundes zaudēja somiete Krista Permekoski, bet vēl 9,4 sekundes lēnāka bija Stīna Nilsone no Zviedrijas.

Tikmēr ceturtā palika norvēģiete Ingvilda Flugstada Ūstberga, kur no goda pjedestāla šķīra 1,5 sekundes, piekto vietu ieņēma zviedriete Šarlote Kalla, bet sestā bija somiete Kertu Niskanena.

Bjergena šajā Olimpiādē izcīnīja piecas medaļas, kas arī ir labākais rādītājs šajās olimpiskajās spēlēs. Pie zelta viņa tika arī 4×5 stafetē, sudrabu izcīnīja 15 kilometru skiatlonā, bet divas bronzas ieguva komandu sprintā un desmit kilometru distancē.