Olimpiskie mirkļi: bronzas ceļā holandieši, Zvirgzdiņam solis līdz medaļai 0

Mārtiņa Pļaviņa un Jāņa Šmēdiņa pretinieki bronzas mačā būs Londonā grupas turnīrā jau pieveiktie holandieši Reinders Nummerdors un Ričards Šuils, kuri pusfinālā ar 0-2 (14:21, 16:21) zaudēja vāciešiem Jūliusam Brinkam un Jonasam Rekermanam. Spēle par bronzas medaļām notiks ceturtdienas vakarā.

“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa,” plāno aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri 69
Māte ar šausmām atklāj, ka jaundzimušais bērns, par kuru viņa rūpējās slimnīcā, nav viņas bērns 19
Atradusies pirms 13 gadiem pazudusi meitene, kura savulaik neatgriezās mājās no skolas 15

# Ainara Zvirgzdiņa konsultētajai Krievijas sieviešu basketbola izlasei līdz olimpiskajām medaļām palicis viens solis, čempionu tituls – divu soļu attālumā. Ceturtdaļfinālā krievietes saspringtā cīņā tikai pēdējās sekundēs salauza dāmu basketbola pēdejo divu vasaru nemiera cēlājas Turcijas valstsvienību – 66:63. Tiesa, rezultatīvākā Krievijas izlases rindās ar 19 punktiem bija naturalizētā amerikāniete Bekija Hemona. Pārējos ceturtdaļfinālos ASV – Kanāda 91:48, Austrālija – Ķīna 75:60, Francija – Čehija 71:68.

# Trešdienas vēlā vakara stundā pulksten 23.05 ar reisu no Frankfurtes Rīgā atgriezīsies svarcelšanas sacensībās septīto vietu izcīnījušais Artūrs Plēsnieks, kā arī skrējējs Dmitrijs Jurkevičs.

# Igaunijas diska metējam Gerdam Kanteram neizdevās nosargāt pirms četriem gadiem Pekinā izcīnīto olimpiskā čempiona titulu, tomēr pie Londonas olimpiskās bronzas medaļas ar 68,03 tālu metienu viņš tika. Tā Igaunija bija otrā medaļa Londonā, pirms tam pirmdien sudrabu grieķu-romiešu cīņā ieguva Heiki Nabi. Par čempionu diska mešanā kļuva Roberts Hartings no Vācijas, kurš piektajā mēģinājumā disku raidīja 68,27 metrus tālu un apsteidza tā brīža līderi Ehsanu Hadadi no Irānas, kurš ar 68,18 metrus tālu metienu ieguva sudrabu. Ceturtais ar rezultātu 67,38 metri palika lietuviešu veterāns Virgīlijs Alekna.

# Olimpiskā futbola turnīra finālā pēc 24 gadu pārtraukuma iekļuvusi Brazīlijas izlase un pirmo reizi vēsturē – Meksika. Pusfinālā brazīļi Mančestrā ar 3:0 pārspēja Dienvidkoreju, meksikāņi Londonas Vemblija stadionā ar 3:1 uzvarēja Japānu.

# Lielbritānijas treka riteņbraucējs Kriss Hojs (attēlā) otrdien Londonas olimpiskajās spēlēs keringa sacensībās izcīnīja savu sesto olimpisko zelta medaļu karjerā, kļūdams par visu laiku čempiona tituliem bagātāko britu sportistu, ziņo BNS.

# Par narkotisko vielu lietošanu no Londonas Olimpiādes diskvalificēts ASV džudists Nikolass Delpopolo, ziņo LETA. Delpopolo piedalījās olimpiskajās vīriešu džudo sacensībās svara kategorijā līdz 73 kilogramiem un izcīnīja septīto vietu. Sportista organismā pēc jūlija beigās veiktā narkotisko vielu testa tika atrastas marihuānas pēdas. SOK paziņojumā norādīja, ka Delpopolo atzinis savu vainu un pieņēmis viņam piešķirto diskvalifikāciju. “Sportists atklāja, ka pozitīvais testa rezultāts skaidrojams ar neapdomīgu pārtikas patēriņu vēl pirms došanās uz Londonu. Viņš neesot apzinājies, ka ēdiena sastāvā bijusi marihuāna,” norādīja SOK.