×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
14. maijs, 2012
Drukāt

Olu inkubatori

inkubators

Kā uztaisīt inkubatoru 20 – 30 olām? Varbūt tādu kaut kur var iegādāties gatavu?
 Roberts Riebiņu novadā

 

– Mājputnu perināšanai nav ieteicams izmantot ļoti mazu inkubatoru, piemēram, ar 30 kubikdecimetru ietilpību. Tādā ir zems šķilšanās iznākums, – no savas pieredzes stāsta eksotisko un reto mājdzīvnieku audzētavas “Golden Fenix” saimnieks Andis Valters.

Tik mazā kastītē grūti nodrošināt nepieciešamo mikroklimatu – temperatūru, gaisa mitrumu, gaisa apmaiņu. Atverot inkubatora vāku, gaiss tajā ātri atdziest un kaitē embriju attīstībai. Šāda izmēra kastē nav arī iespējams ierīkot atsevišķu inkubatoru – šķīlēju, tāpēc olas grozās vienā konteinerā. Lielos inkubatoros parasti ir atsevišķs nodalījums, kurā pārvieto olas pirms šķilšanās, lai cālīšus nesaspiestu, lai tiem neiesprūstu kājas olu grīdiņā.

A. Valters uzskata, ka labākie mājputnu perēšanai ir automātiskie ungāru ražojuma inkubatori, kur vienlaikus var ievietot simts olu. Tie maksājot vidēji 300 latu. Inkubatorus (no 150 līdz 250 olām) ar pārbaudītu pilnīgi automātisku aprīkojumu viņš izgatavo arī pats, cena 150 – 250 latu.

Ja vēlaties mazāku inkubatoru, pēc iepriekšēja pasūtījuma, tādu var iegādāties, piemēram, veikalā “Viss lauksaimniekam” (Jēkabpilī, Ā. Elksnes ielā 2b). Inkubators Maxi ražots no izturīga, siltumizolējoša materiāla, ir viegli tīrāms, ar mitruma rezervuāru, piemērots dažādu putnu olām (var ievietot līdz 24 vistu olām). Iekārta apgroza olas reizi 24 stundās, tai ir elektronisks termostats, temperatūras rādījumi nolasāmi no ārpuses. Motors nav iekļauts komplektācijā, bet to var nopirkt atsevišķi. Inkubatora cena Ls 130 – 140, motors maksā 57 – 62 latus.

Par to, kā uzmeistarot inkubatoru pašu spēkiem, stāstīts “Praktiskā Latvieša” 2010. gada 30. aprīļa numurā.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+