Mobilā versija
-1.9°C
Tenis, Dravis
Otrdiena, 17. janvāris, 2017
3. septembris, 2013
Drukāt

Oļu puzles paliktņi

Andas krauzes foto no www.lelu.lvAndas krauzes foto no www.lelu.lv

Akmentiņš pie akmentiņa glīti sastājušies – šādi paliktņi piesaistīja skatienu starp citām interesantām lietiņām amatniecības festivālā. Izrādās, ka paliktņiem var izmantot arī mīkstu virsmu – filcu. Un par izejmateriālu noder dekoratīvie upes oļi, kādi pie mums dabā nav sastopami. Ila un Mārtiņš Danči tos iegādājas hobijpreču un citos veikalos. Viņi meistardarbu iesaka veidot arī no glītiem liedagā salasītiem akmentiņiem. Tādu variantu mēs jau savā žurnālā esam rādījuši.  

 

Materiāli

• Akmentiņi (10 – 12 mm augsti oļi)

• 3 mm biezs filca audums

• Krīts formas apvilkšanai

• Formiņa (no mājās atrodamām lietām, šķīvis, lineāls, vāciņš)

• Šķēres

• Karstās līmes pistole

{gallery id=”2101″}

Darba gaita

1. No sākuma izvēlas, kādas formas un izmēra paliktnīti gatavot. Nomēra vai apvelk formu ar krītu uz filca un to izgriež.

Ja domā paliktnīti izmantot arī praktiski – zem šķīvīša, krūzītes vai karsta katliņa, akmentiņu izvēlas, nomērot ar bīdmēru. Tie augstumā nedrīkst atšķirties vairāk kā par 2 – 3 mm, citādi paliktnis nebūs gana līdzens.

2. Seko piņķerīgākais un interesantākais darba moments – akmens puzles likšana. Sāk likt no malām un virzās uz vidu, starp akmentiņiem atstājot dažu milimetru tukšumu.

3. Līdzko visi oļi salikti, katru pielīmē ar karsto līmi. Lai iegūtu līdzenāku virsmu, klāj attiecīgi biezāku vai plānāku līmes kārtu.

4. Kad darbs pabeigts, to atstāj nožūt.

Ja paliktņi ir rūpīgi izgatavoti, uz tiem var likt ne vien kafijas krūzītes, bet arī ne pārāk stabilās plastmasas glāzītes.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+