×
Mobilā versija
+7°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
11. jūnijs, 2015
Drukāt

Olu ražotājam “Eka paipalas” nāksies izkaut ap 30 000 putnu (5)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Saistībā ar to, ka paipalu olu ražotāja SIA “Eka paipalas” (iepriekš “Eko paipalas”) produkcijā pirms nedēļas atklāta aizliegtā antibiotika hloramfenikols, uzņēmums saņēmis no Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) rīkojumu izkaut fermā esošos putnus, aģentūru LETA informēja uzņēmuma līdzīpašnieks Boriss Murevičs.

“Veicot pārbaudes uzņēmumā, PVD ir konstatējis, ka aizliegtā viela olās ir nonākusi, jo paipalas tika barotas ar barību, kuras sastāvā ir hloramfenikols. PVD uzlicis par pienākumu nosūtīt uz kautuvi un nogalināt novietnē esošās vaislas paipalas un gaiļus. Lai patērētajiem vairs nerastos šaubas par produkta drošību un kvalitāti, izpildīsim šo lēmumu, kā arī nomainīsim paipalu barības piegādātāju,” norādīja Murevičs.

Viņš arī norādīja, ka aizliegtā viela olās nonākusi, putnus barojot ar Lietuvas uzņēmumā “Kauna grūdai” pirkto barību.

Tāpat Murevičs atzina, ka, neraugoties uz notikušo, uzņēmums pēc barības piegādātāja nomaiņas atsāks olu ražošanas procesu, vienlaikus uzturot spēkā lēmumu PVD spriedumu apstrīdēt.

“Jebkurā gadījumā turpināsim izmeklēt incidentu ar hloramfenikola nokļūšanu paipalu barībā. Pēc tam, kad tiks saņemta ekspertīze no neatkarīgās laboratorijas Eiropā, būs saprotams, kas ir vainīgs notikušajā un kam jāatlīdzina uzņēmumam nodarītie zaudējumi,” sacīja uzņēmuma īpašnieks.

Kā ziņots, PVD 4.jūnijā brīdināja neiegādāties uzņēmuma SIA “Eko paipalas” ražotās olas tur konstatēto antibiotiku dēļ. Savukārt uzņēmums paziņoja, ka pilnībā atbilst visiem ES sertifikātiem un putnu labturībai, līdz ar to ļoti grūti pieļaut iespēju, ka olās nokļuvušas antibiotikas. “Protams, var gadīties, ka zināms piemaisījums bijis putnu barībā, neizslēdzam, protams, arī konkurentu darbības,” toreiz sacīja Murevičs.

Viņš arī norādīja, ka patlaban fermā tiek turēts 30 000 paipalu un to likvidācijas gadījumā, kā arī pēc tam, kad no veikaliem tiks izņemtas pārdošanā esošās olas, zaudējumi būšot ļoti lieli.

Kā vēstīts, PVD atliekvielu kontroles programmas laikā, veicot laboratorisko kontroli, konstatēja, ka paipalu olās atrodas hloramfenikols, patērētājus aicinot īpaši pievērst uzmanību marķējumam. Ja pie derīguma termiņa ir norādīts burts A, tas nozīmē, ka ražotājs ir SIA “Eka paipalas”. Ar burtiem B un C ir apzīmēti citi ražotāji, kuru produkcijai neatbilstības nav konstatētas.

Saskaņā ar “Firmas.lv” informāciju SIA “Eko paipalas” reģistrēta 2012.gadā Daugavpils novada Sventes pagastā ar 2800 eiro pamatkapitālu. Kopš šā gada 15.maija uzņēmuma nosaukums mainīts uz “Eka paipalas”.

Uzņēmuma apgrozījums 2014.gadā bija 282 173 eiro salīdzinājumā ar 83 733 eiro iepriekšējā gadā, bet peļņa – 2997 eiro salīdzinājumā ar 21 600 eiro 2013.gadā.

Uzņēmuma īpašnieki ir Evisa Nuka ar 54% kapitāldaļu, kā arī Murevičs un Vasilijs Petrovs ar 23% kapitāldaļu katrs.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. To es arī nesaprotu, kāpēc putni jānokauj tāpēc, ka to olās konstatēta antibiotika? Tā jau nav infekcija
    vai kāda ģenētiska slimība, bet ar barību uzņemta viela, kuru pārtraucot izbarot, arī tās klātbūtne olās
    vairs nebūs. Var uzlikt ražotājam pārbaudes laiku, ierobežot olu tirdzniecību, nevis putnus izkaut. Bet PVD ierēdņi mums ir visvareni, ja kas, kauj tik nost! Jo zaudējumus jau nesīs zemnieks, bet inspektoru algas jau no tā nesamazināsies ne par grasi. Laikam kādam sakāpis galvā spārnotais teiciens, ka vetārsts ārstējot cilvēci! Padomājiet, atrastas antibiotikas, ko agrāk lietojām kā zāles pret daudzām kaitēm! Arī šodien zāļu reģistrā var atrast daudzas citas, daudz kaitīgākas vielas, kuru klātbūtne organismā izsauc vēzi( un tas ir eksperimentāli pierādīts), bet par kurām neviens, arī vet. inspektori, pat nerunā un visi turpina lietot.

  2. Stulbībai nav robežu. Pārtrauc barot paipalas ar barību kurā ir konstatēts hloramfenikols un kamēr olās tas būs konstatējams aizliedz olu realizāciju. Baro ar tīru barību un atsāc olu tirdzniecību. Bet vispirms references laboratorijā vēlreiz pārbaudi vai tur hloramfenikols tur ir.
    Tas ir tas pats variants, kas ar Krievijas aizliegumu ievest šprotes un piedevām arī citu zivju produkciju, kurā benzpirēns pat pēc definīcijas nevar būt Pārmetam Krievijai par viņu PVD neadekvātu rīcību. Mūsējais PVD ne ar ko nav labāks. Ja ir problēma, jāpalīdz to risināt, ne tikai sodīt, izkaut un vēl tādas pat stulbības realizēt.

  3. Kādēļ jāizkauj vai tad tā antibiotika paliek olās uz mūžu kaut baro ar tīru barību

Draugiem Facebook Twitter Google+