×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
14. septembris, 2017
Drukāt

Dombrovskis varētu ieņemt jauno ES ekonomikas un finanšu ministra amatu (9)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Eiropas Komisijas (EK) viceprezidentam un bijušajam Latvijas premjeram Valdim Dombrovskim (V) ir lielas iespējas ieņemt jauno Eiropas Savioenības (ES) ekonomikas un finanšu ministra amatu, šorīt intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta Panorāma” teica EK pārstāvniecības Latvijā vadītāja Inna Šteinbuka.

Viņasprāt priekšlikums ieviest jauno amatu ir apsveicams, un “tas varētu spīdēt Dombrovskism”. Šobrīd gan darba apraksts, gan nepieciešamā pieredze atbilst Dombrovska spējām.

“Tas ir mans vēlējums, taču, protams, nevaru skriet vilcienam pa priekš, taču tā ir reāla iespēja,” teica Šteinbuka.

EK prezidents Žans Klods Junkers trešdien ierosināja ieviest ES ekonomikas un finanšu ministra amatu. “Mums ir vajadzīgs Eiropas ekonomikas un finanšu ministrs,” Junkers sacīja savā ikgadējā runā par stāvokli ES, kuru viņš teica Eiropas Parlamentā Strasbūrā. “Es neaicinu radīt jaunu amatu paša amata dēļ. Es aicinu uz efektivitāti,” uzsvēra EK prezidents.

Viņš sacīja, ka jaunais amats apvienotu ES komisāra un eirozonas valstu finanšu ministru grupas vadītāja funkcijas. Pašlaik eiro zonas valstu finanšu ministru grupu vada Nīderlandes finanšu ministrs Jerūns Deiselblūms.

Ieviest ES finanšu ministra amatu ir ierosinājis Francijas prezidents Emanuels Makrons, kurš uzskata, ka eirozonai ir nepieciešamas spēcīgākas institūcijas, lai stātos pretī tādiem satricinājumiem kā eirozonas parādu krīze un “Breksits”.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. Junkers Dombrovski izvēlējās par savu vietnieku tāpēc, ka viņš ir ļoti paklausīgs un dumjāks par viņu. Dombrovskim nav nekādas cieņas ES līderu vidū. Kādā ekonomiskā stāvoklī atrodas Latvija? To veiksmes stāstu viņš var stāstīt te neizglītotiem dumjiem ļautiņiem, bet Eiropa mūs redz kā atpalikušu, degradētu, izsaimniekotu valsti, kur 50% iedzīvotāji dzīvo nabadzībā. Kādas investīcijas valdība te sola??? Varbūt varam iznomāt vai izpārdot Latvijas zemi NATO karabāzēm, mācību poligoniem un t.t.

  • jā, Junkeram patīk dumji un paklausīgi. Dombrovskis jau Latviju noveda tur kur esam, un Junkers nav muļķis – zin domāt nespējīgu, paklausīgu ielikteni

 2. Būtu daudz plašākas iespējas izmantot IKP procentu priekšrocības!

 3. Dombrovskis — Junkera klons Atbildēt

  Tas ir nācijām kaitīgs cilvēks.

 4. Jā, lācītim ķepainītim gribas pakāpties augstāk! Bet Latvijas labā nedara neko

 5. johaidii, vai tad ES tik slikti ar finanseem, ka Valdinjam jaaspiezh visiem rieksti spiilees???

 6. Vēl labāku kandidātu, kā bankrotējis NĪ biznesmenss, kremlis nemaz nevarētu atrast.

 7. Vai brīnums, ka uz šīm institūcijām daudzi raugās ar riebumu?

 8. Vai alga ir lielāka?

Draugiem Facebook Twitter Google+