×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
6. oktobris, 2013
Drukāt

“Ominasis” kreditoriem līdz 9.oktobrim jāziņo parĶemeru sanatorijas iegādi

Foto-LETAFoto-LETA

Maksātnespējīgās SIA “Ominasis Latvia” nodrošinātajiem kreditoriem – Privatizācijas aģentūrai un arhitektu birojam “Arhiidea” – līdz 9.oktobrim jānorāda, vai tie plāno iegādāties Ķemeru sanatoriju.

Kā informēja Latvijas Maksātnespējas procesa administratoru asociācijas pārstāve Justīne Plūmiņa, ja kreditori nepieteiksies iegādāties sanatoriju paši, pēc tam tiks izsludināta otrā izsole.

Ķemeru sanatorijas pirmā izsole nenotika, jo uz to nebija ieradies neviens pretendents. Sanatorijas un citu maksātnespējīgās “Ominasis Latvia” nekustamo īpašumu un kustamās mantas novērtējums un izsoles sākumcena bija noteikta 3 905 901 lats.

Vienlaikus “Ominasis Latvia” administrators Ainars Kreics gan toreiz izteica cerību, ka īpašumu iegādāsies Jūrmalas pašvaldība, ja tai izdosies saņemt finansējumu no Valsts kases. Jūrmalas dome izsolē piedalīties nebija gatava, līdz ar to, visticamāk, nepiedalīsies arī otrajā, tomēr pašvaldība var īpašumu iegādāties līdz izsolei, norādīja administrators.

Tāpat Kreics pauda, ka gadījumā, ja neizdosies pārdot līdz ziemas sākumam, tiks meklēti risinājumi, kā īpašumu uzturēt ziemas laikā. “Tiek domāts, kādi varētu būt veicamie pasākumi, lai tiktu saglabāta īpašuma vērtība. Ir minimālā un maksimālā programma, katra ar attiecīgu budžetu,” toreiz sacīja Kreics.

Viņš norādīja, ka minimālā programma paredz tikai pašus nepieciešamākos pasākumus un tai būtu nepieciešami daži desmiti tūkstošu latu. Tos administrators būtu gatavs segt no saviem līdzekļiem. Savukārt maksimālā programma paredz apkures nodrošināšanu, un tai būtu nepieciešami aptuveni 300 000 latu. Šādu līdzekļu Kreicam neesot, tāpēc vienīgais iespējamais risinājums esot aizņēmums.

“Ja būs iespēja saņemt aizņēmumu, tad īstenosim maksimālo programmu. Šis īpašums jau ir izturējis daudzas ziemas, tāpēc domāju, ka izdosies nodrošināt tā saglabāšanu arī šoziem. Tomēr prioritāte, protams, ir īpašuma pārdošana,” piebilda Kreics.

Kā ziņots, “Ominasis” kreditoru sapulce 17.jūlijā vienbalsīgi nolēma piekrist pārdot Ķemeru sanatorijas kompleksu bez izsoles Jūrmalas domei vai pašvaldības dibinātam uzņēmumam par 4,6 miljoniem latu.

Jūrmalas dome vēlējās sanatorijas iegādei finansējumu aizņemties no Valsts kases, taču Pašvaldību aizņēmumu un galvojumu kontroles un pārraudzības padome prasīja pašvaldībai izpildīt virkni priekšnosacījumu, kas netika izdarīts.

Pēc tam administrators izsludināja īpašumu pirmo izsoli.

Kā ziņots, 1.martā Jūrmalas pilsētas tiesa pasludināja “Ominasis” par maksātnespējīgu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+