Praktiski
Mājas

Omulīgs interjers ar latvisku izjūtu
 un marokāņu akcentiem 16

Foto – Anda Krauze

Dizainere, tekstilmāksliniece Barbara Medniece ar ģimeni piekto gadu dzīvo Mārupes jauno namu ciematiņā “Vecozoli”. Apmēram astoņdesmit kvadrātmetru lielais dzīvoklis ērtības labad ir nedaudz pārbūvēts – virtuve nodalīta no dzīvojamās telpas, izveidota arī niša ēdamistabai.

 

Dzīvesvieta nav izraudzīta nejauši, saimnieki vēlējušies, lai līdzās justu dabu – pa lielajiem, gaišajiem logiem paveras skats uz sniegotiem laukiem un mežu. Te ir lieliska vieta mākslinieces radošai iedvesmai un āra pastaigām ar bērniem.

– Abi esam radoši – pati beidzu Lietišķās mākslas skolu Rīgā, vīrs – Rēzeknē. Lai gan mana pamatnodarbošanās ir interjera dizainere, tomēr pēdējā laikā vairāk pievēršos tekstilmākslai. Izgatavoju no lina gultas veļu, dvieļus, aizkarus… Vairāki mani darinājumi redzami arī dzīvokļa interjerā, – teic Barbara Medniece.

Te redzami arī vairāki priekšmeti, kas atvesti no citām valstīm, taču akcentēta latviskā izjūta – dažādas tautiskās zīmes un citi dekoratīvie elementi. Sienu neuzkrītošie, līdzsvarotie krāsu toņi paspilgtina iekārtojuma kopnoskaņu.

Dzīvokļa saimnieki mēdz ceļot, atved mājās mīļlietas, kuras atgādina par izjusto, pieredzēto. Dzīvoklī viņi organizējuši Marokas vakarus, gatavojuši ēdienu tadžīnā, dzēruši berberu tēju, baudījuši marokāņu virtuvi. Barbaras Mednieces dzīvesbiedrs strādā Itālijas uzņēmumā, tāpēc notikuši vakari itāliskā gaisotnē. Arī interjerā ir itāliskais, piemēram, dzīvojamās istabas ādas krēsli, kas lieliski pieskaņoti skandināvu dizaina apaļajam galdam.


Guļamistabā – pēc pasūtījuma izgatavots drēbju skapis ar bīdāmām durvīm. Gultasvieta iekārtota tieši uz grīdas – mīlīgi, izskatās kā putna ligzda. Pie griestiem interesanta lustra – lotosa zieda formā. Aizkaros – ziedu motīvs.

Barbara Medniece: – Guļamistabas aizkari gan nav mans darinājums. Ja dzīvoklis būtu jāiekārto no jauna, nomainītu aizkarus pret savējiem. Gribētos arī citu grīdas segumu – lamināta vietā dēļu grīdu.

Bērnu istaba iekārtota tā, lai būtu funkcionāli ērta abām meitenēm. Tās interjers – dzīvespriecīgi košs, jauku noskaņu rada bērnu zīmējumi.

Interesants dizaina risinājums ir vannas istabā, kur sienas noklātas ar tādām pašām flīzēm kā grīda.

 

 

Dzīvokļa interjers – Barbara Medniece

Virtuves mēbeles – Rīgas meistars

Apaļais galds – “BoConcept Kate”

Ādas dīvāns, krēsli – “Natuzzi”

Bērnu istabas mēbeles – “Čiekurs”, “IKEA”

Guļamistabas skapis – “Bīdāmās sistēmas”

Lustra guļamistabā – “INRE Scandinavian design”

Lustra virtuvē – “Hector Lights”

Santehnika – SIA “Profs”, “Komforts”

 

 

 

LA.lv