×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.4°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
12. aprīlis, 2018
Drukāt

OPCW apstiprina Lielbritānijas versiju par Skripaļa saindēšanā izmantoto vielu (4)

Foto - LETA/ReutersFoto - LETA/Reuters

OPCW nav arī nosaukusi indes iespējamo avotu.

Starptautiskā Ķīmisko ieroču aizlieguma organizāciju (OPCW) ceturtdien apstiprinājusi Lielbritānijas sniegto informāciju par vielu, kas izmantota bijušā Krievijas dubultaģenta Sergeja Skripaļa un viņa meitas saindēšanā.

OPCW publiskotajā izmeklētāju ziņojumā apstiprināti “Apvienotās Karalistes secinājumi par Solsberi izmantoto indīgo ķimikāliju”.

Ziņojumā norādīts, ka viela bijusi ārkārtīgi tīra, tomēr nav minēts tās nosaukums – “Novičok”, kuru atklājušas Lielbritānijas varas iestādes.

OPCW ekspertu veiktajās pārbaudēs nervus paralizējošā viela atrasta Solsberi savāktajos vides paraugos, kā arī Skripaļu un policista Nika Beilija asins paraugos.

Pārbaudes veiktās četrās ar OPCW saistītās neatkarīgās laboratorijās.

Lielbritānijas ārlietu ministrs Boriss Džonsons pārbaužu rezultātus raksturoja kā pārliecinošus.

“Nevar būt šaubu, kas tika izmantots, un nepastāv alternatīvu izskaidrojumu tam, kurš bija atbildīgs – tikai Krievijai ir līdzekļi, motīvs un pieredze,” paziņoja Džonsons. “Kremlim ir jāsniedz atbildes.”

Saistībā ar OPCW ziņojumu Lielbritānija nākamajā trešdienā sasaukusi OPCW izpildpadomes sanāksmi.

“Mēs tagad nenogurstoši strādāsim ar partneriem, lai palīdzētu izskaust šāda veida ieroču grotesku izmantošanu, un mēs esam sasaukuši OPCW izpildpadomes sēdi nākamajā trešdienā, lai apspriestu nākamos soļus,” pavēstīja Džonsons.

Sīkākas ziņas par Skripaļa saindēšanā izmantoto vielu sniegtas pilnībā noslepenotajā ziņojuma daļā.

OPCW nav arī nosaukusi indes iespējamo avotu.

Skripaļs un viņa meita Jūlija 4.martā Solsberi tika atrasti bez samaņas uz soliņa parkā. Lielbritānijas varasiestādes uzskata, ka Skripaļiem uzbrukts ar Krievijā izstrādāto nervus paralizējošo vielu “Novičok”.

Londona un tās sabiedrotie Skripaļu saindēšanā vaino Krieviju, kas to kategoriski noliegusi.

Šī ir pirmā reize kopš Otrā pasaules kara, kad Eiropā pielietots ķīmiskais ierocis, un incidents vēl vairāk saspīlējies Maskavas un Rietumu attiecības, abām pusēm izraidot ievērojamu skaitu pretējās puses diplomātu.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. nevajag jau klaji melot Atbildēt

    propoganda ir laba lieta, bet ziņojums pilnigi neko neapstiprina no londonas propogandas meliem. jā pasaka ka viela ir tīra, slepenajā daļā ieraksta viņas formulu un viss. nedz izcelmi, nedz ko citu ziņojums nesatur, viņi pat ir izvairijušies apstiprināt ka tasir bijis novačoks. bet propogandas cenšas no pilnigi tukša ziņojuma pasniegt kā “apstiprina aizdomas”

  2. Jādomā pašam! Nupat (15:00) noklausījos LR1 ziņas – tur OPCW ziņojums tika interpretēts citādi – uzsverot, ka ziņojumā nav uzrādīts “Novičok” un nav norādīta indes izgatavošanas vieta.

    • Paliek žēl to nabaga krieviņu,ka viņus tik daudz sāk,,kapāt” ,pat par to,kur viņi nav vainīgi. Tā vien gribās teikt: ,,rebjata,davaitje žitj družno”. No tā visiem kļūtu labāk.

Draugiem Facebook Twitter Google+