Pasaulē
Citur

OPCW inspektori dosies uz Dumu, ja tur būs “netraucēta piekļuve”0


Sīrija, Duma 17.04.2018.
Sīrija, Duma 17.04.2018.
Foto – LETA/AFP

Starptautiskās Ķīmisko ieroču aizlieguma organizācijas (OPCW) inspektori Sīrijas pilsētā Dumā ieradīsies tikai tādā gadījumā, ja viņiem tiks garantēta netraucēta piekļuve, trešdien paziņoja OPCW vadītājs Ahmets Izimdži.

“Es nosūtīšanu apsvērtu tikai pēc [ANO drošības komandas] apstiprinājuma un nosacījuma, ka mūsu vienībai būs netraucēta piekļuve vietām,” sacīja Izimdži. “Šobrīd mēs nezinām, kad komanda varētu tikt nosūtīta uz Dumu.”

Otrdien Dumā tika raidīti šāvieni ANO drošības komandas virzienā, kas šajā Damaskas pievārtes pilsētā atradās izpētes misijā pirms ķīmisko uzbrukumu ekspertu plānotās ierašanās.

ANO drošības komandu, “ierodoties pirmajā objektā”, sagaidīja liels pūlis un viņiem tika ieteikts doties prom, sacīja Izimdži.

“Otrajā objektā uz komandu tika atklāts uguns no strēlnieku ieročiem un uzspridzināts spridzeklis,” paziņoja Izimdži, piebilstot, ka komanda atgriezusies Damaskā.

OPCW pārstāvji Damaskā ieradās sestdien, bet doties uz Dumu sākotnēji bija paredzēts jau svētdien.

Sīrijas vēstnieks Bašars Džaafari ANO Drošības padomei sacīja, ka OPCW eksperti varēs sākt izmeklēšanu, tiklīdz būs saņēmuši ANO drošības komandas atļauju.

“Ja šī ANO drošības komanda nolemj, ka situācija Dumā ir pietiekami droša, tad faktu izzināšanas misija darbu Dumā var sākt rīt,” norādīja diplomāts.

“Sīrijas valdība ir darījusi visu, lai sekmētu misijas darbu,” bet jautājumu par to, vai izvietot Dumā ekspertu misiju, ir jāizlemj ANO un OPCW, balstoties drošības apsvērumos, sacīja Džaafari.

Rietumvalstis apgalvo, ka 7.aprīlī uzbrukumā Dumā esot lietotas ķīmiskas vielas, visticamāk hlors un zarīns, un ka uzbrukumā dzīvību zaudējuši vismaz 40 mierīgie iedzīvotāji.

Saistītie raksti

Sīrija un tās sabiedrotā Krievija kategoriski noliedz, ka šāds uzbrukums būtu noticis, skaidrojot, ka vēstis par it kā notikušo uzbrukumu izplatījuši nemiernieki, lai izprovocētu Rietumu uzbrukumu Sīrijai.

ASV, Francija un Lielbritānija, reaģējot uz apsūdzībām par Dumā notikušo ķīmisko uzbrukumu, sestdien īstenoja bezprecedenta raķešu triecienu Sīrijai.

LA.lv