Kultūra
Mūzika

Operā sadejosies Eiropas izcilākie baleta solisti un Latvijas baleta cerības 16

Publicitātes foto

Vadošo Eiropas baleta trupu izcilākie solisti un Latvijas baleta nākotnes cerības uzstāsies kopā baleta gala koncertā, šodien informēja Andrejs Žagars.

Koncerts notiks šāgada 4. decembrī uz Latvijas Nacionālās operas skatuves. Izveidota daudzpusīga programma, kurā apvienojas klasiskais balets un laikmetīgā deja. Tajā piedalīsies Londonas Karaliskā baleta prīma Laura Morera un premjers Federiko Bonelli, Holandes Nacionālā baleta prīmabalerīna Ihone de Jonha, Štutgartes baleta premjers Daniels Kamargu, Polijas Nacionālā baleta soliste Juka Ebihara un vadošais Rumānijas Nacionālā baleta solists Deivids Tžensimečs.

“Daži no solistiem ir saņēmuši atzinību no Anglijas karalienes, citi ierindoti 100 labāko pasaules dejotāju vidū, taču Latvijā dzimušo talantu Evelīnas Godunovas un Timofeja Andrijašenko atgriešanos uz Latvijas skatuves gaidām ar īpašu interesi,” stāsta Žagars.

Evelīna Godunova pašlaik ir Dienvidkorejas baleta kompānijas “Universal Ballet” soliste, bet Timofejs Andrijašenko – Milānas “La Scala” baleta solists. Šo lielisko solistu izlasi papildinās mūsu jaunie talanti Jūlija Brauere un Kārlis Cīrulis, kuri ir spoži pieteikuši sevi gan uz Latvijas Nacionālās operas skatuves, gan arī ieguvuši balvas starptautiskos baleta konkursos.

Koncertā skatītāji varēs baudīt fragmentus no Ādolfa Adāna baleta “Žizele”, Pētera Čaikovska baleta “Riekstkodis”, “Apburtā princese” un “Gulbju ezers”. Tari O’Regana “Mata Hari”, kā arī mūsdienu talantīgo horeogrāfu Keneta Makmilana, Teda Brendsena, Roberta Bondara un Milānas Komarovas iestudējumus.

LA.lv