×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.8°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
17. februāris, 2016
Drukāt

Operā skanēs “Čigānu dziedājumi”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Latvijas Nacionālās operas Beletāžas zālē sestdien, 20. februārī, notiks kamermūzikas koncerts “Čigānu dziedājumi”, LA.lv uzzināja Latvijas Nacionālajā operā.

LNOB pārstāve Irbe Treile pastāstīja, ka koncertā uzstāsies vijolniece Kristīne Zeltkalne-Voika, kontrabasiste Ginta Garūta, akordeoniste Inita Āboliņa un ģitārists Kaspars Zemītis.

“Čigānu dziedājumos” skanēs Morisa Ravēla, Johannesa Brāmsa, Friča Kreislera, Grigoraša Diniku, Bēlas Bartoka, Jakoba Gādes, Frančesko Čaveza, Pablo de Sarasates, Džango Reinharda, Astora Pjacollas un Anheluša Diniku mūzika.

“Koncerta ideja dzima dienā, kad kopā ar vijolnieci Kristīni Zeltkalni-Voiku pamanījām, ka mūsu repertuārā jau esošo vai iekāroto skaņdarbu vidū ne viens vien nosaukums skan līdzīgi – “La Gitana”, “Zigeunerweise”, “Tzigane tango” utt.. Gluži nesen bijām sev atklājušas arī čigānu autoru Anheluša un Gregoruša Diniku virtuozās horas. Tas viss saslēdzās domā par koncertu, kuru vienotu tieši šis čigāniskais. Čigāniskais – nevis kā vēsturiski autentiskais vai čigānu mūziku reprezentējošais. Drīzāk čigāniskais – kā izpildījuma veids un nokrāsa,” stāsta koncerta idejas autore, kontrabasiste Garūta.

Koncerts iekļauts Latvijas Nacionālās operas un baleta programmā “Opera tuvplānā”. Šis projekts skatītājiem piedāvā iepazīt operas un baleta mākslu citos rakursos un vienlaikus – ļoti personiski.”Opera tuvplānā” iekļauj dažādus notikumus, izglītojošas izrādes, kamermūzikas koncertus, lekcijas operas pazinējiem un mīlētājiem, kā arī pasākumus bērniem un jauniešiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+