×
Mobilā versija
+11.0°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
8. novembris, 2013
Drukāt

Operā sumina projekta “Pieslēdzies, Latvija!” dalībniekus
 (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Valsts prezidents Andris Bērziņš pasniedz balvu nominācijas "Gada iedvesma" ieguvējai - Lidijai Burčakai no Talsiem "Lattelecom" senioru datorapmācību projekta "Pieslēdzies, Latvija!" jubilejas balvas pasniegšanas ceremonijā Latvijas Nacionālajā operā.

Piecu gadu laikā “Lattelecom” sociālās iniciatīvas projektā “Pieslēdzies, Latvija!” ar pašvaldību un skolu līdzdalību datorprasmes ir apguvuši jau 20 000 cilvēku, kuri vecāki par 50 gadiem. Taču “Lattelecom” mērķis ir turpināt šo mūžizglītības programmu līdz valsts simtgadei un jaunās zināšanas un prasmes sniegt vismaz 30 000 senioru.

Lai nosvinētu “Pieslēdzies, Latvija!” piecu gadu veiksmi un pateiktos pašiem čaklākajiem, “Lattelecom” otrdien Operā svinīgi apbalvoja laureātus septiņās nominācijās. “Mēs lepojamies ar jūsu uzņēmību un sveicam visus “Pieslēdzies, Latvija!” dalībniekus piecu gadu jubilejā!” uzsvēra “Lattelecom” valdes priekšsēdētājs Juris Gulbis.

Nominācijā “Gada iedvesma” balvu saņēma Lidija Burčaka no Talsiem, kura dzimusi vienā gadā ar mūsu valsti un šogad svin 95. jubileju. Viņa izpelnījās vispārēju apbrīnu un sajūsmu, un tagad varēs sūtīt e-pasta vēstules arī Valsts prezidentam, jo, pasniedzot Lidijas kundzei balvu, Andris Bērziņš tai pievienoja sava personīgā e-pasta adresi.

Kamēr cilvēks dzīvo, tikmēr viņam jāmācās, ir pārliecināta L. Burčaka: “Jo dzīve ir interesanta un mainīga. Ja nemācās, tad atpaliek. Es negribēju atpalikt.”

Jubilejas balva ataino Latvijas kontūru, kas vienlaikus ir arī projekta “Pieslēdzies, Latvija!” apmācību karte. Katrā balvā unikāli iestrādāts dzintars atbilstoši vietai, no kurienes nāk balvas saņēmējs. “Visi balvu saņēmēji ir mūsu dārgakmeņi, kas piecu gadu garumā pieslīpējušies vienam mērķim – senioru dzīves kvalitātes celšanai, lai tie nejustos vientuļi, apmulsuši vai bezspēcīgi moderno tehnoloģiju piedāvāto iespēju priekšā,” uzsver balvas idejas autori scenogrāfe Liene Pavlovska un svinīgās ceremonijas režisors Juris Jonelis.

Kam piešķirt balvas, bija lēmusi žūrija, kurā darbojās eksperti no Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā, Labklājības ministrijas, Izglītības un zinātnes ministrijas, Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas, Latvijas Pašvaldību savienības, “Lattelecom”, portāla “Apollo” un “Latvijas Avīzes”. Karstas diskusijas norisa par visiem pretendentiem, taču jo īpaši par kandidātiem nominācijā “Virtuālā dzirkstele”. Svinīgajā ceremonijā “Lattelecom” komercdirektore Kerli Gabriloviča sacīja: “Šis ir “Lattelecom” sirds projekts, kur jūtam līdzi ikvienam projekta dalībniekam, turam īkšķus par izdošanos. Īpaši priecājos par tiem, kas dara ko vairāk, piemēram, veido savas foto vai video arhīva kolekcijas, pēta radu rakstus un veido dzimtas koku, lai paaudžu mantojums neaiziet zudībā.” Balva nominācijā “Virtuālā dzirkstele” tika piešķirta Uldim Druvmalim-Druvlejam. Viņš jokoja, ka dators ir laba lieta – piesēdies pie tā uz piecām minūtēm, un, skat, puse dienas jau pagājusi! Laureāts visiem vēlēja: “Lai jūsu datoros nebūtu neviena vīrusa un arī pašiem laba veselība!”

Nominācijā “Spožākā atgriešanās” tika sumināta Ciblas novada feldšerīte Zoja Policāne. Viņa tagad saviem pacientiem sūta e-pasta vēstules un priecājas, ka datorapmācībām vairs nav nepieciešams palīgs, lai pieslēgtos elektroniskajai veselības sistēmai, elektroniski aizpildītu pacientu talonus un sagatavotu atskaites.

Nominācijas “Zelta ieguldījums” laureāte pedagoģe no Madonas Māra Lilita Lapiņa ir palīdzējusi apgūt datorprasmes vairāk nekā 200 “Pieslēdzies, Latvija!” dalībniekiem. Saņemot balvu, viņa bija gandarīta, ka tiek novērtēts arī skolotāju darbs.

Nominācijas “Roku rokā” balva jau nokļuvusi Priekules novada Krotes Kronvaldu Ata pamatskolā, kuras direktore Inese Vītoliņa ar sirdi un dvēseli rūpējās, lai novada ļaudis izmantotu šo mūžizglītības projektu.

Goda nosaukums “Amata meistars” un balva tika Mazsalacas vidusskolas skolotājai Zanei Lustei. Viņu sveicot, Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas prezidente Signe Bāliņa teica: “Mūsdienās, lai iesaistītos informācijas sabiedrībā, ir jāprot meklēt informāciju, jāprot izmantot datora sniegtās iespējas. Turklāt Eiropa noveco, tādēļ arī senioriem jāiet līdzi laikam un jaunajām tehnoloģijām. Tādēļ nepieciešami skolotāji, kuri šos seniorus māca un iedrošina.”

Nominācijā “Atbalsta punkts” par aktīvāko pašvaldību tika atzīta Jelgavas pilsētas dome, kuras teritorijā projektā piedalījies procentuāli lielākais senioru skaits no iedzīvotāju kopskaita – gandrīz 1500 jelgavnieku ir izgājuši “Pieslēdzies, Latvija!” kursus.

Jelgavas pilsētas vārdā balvu saņēma Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centra direktore Sarmīte Vīksna.

“Lattelecom” projekta dalībniekiem dāvināja brīnišķīgu koncertu, ko ikviens interesents varēs noskatīties 16. novembrī plkst. 16 Latvijas Televīzijas 1. kanālā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. jauks pasākums paldies

Draugiem Facebook Twitter Google+