×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
25. janvāris, 2012
Drukāt

Operācijā Somālijā atbrīvoti ASV un Dānijas ķīlnieki

Foto - AFPFoto - AFP

Bruņoto spēku specvienības operācijā Somālijā no kaujinieku gūsta izdevies atbrīvot divus pirms trim mēnešiem nolaupītos palīdzības programmas darbiniekus – amerikānieti un dāni, paziņojusi vietējo drošības iestāžu amatpersona.

“Divi Dānijas Atmīnēšanas grupas strādnieki atbrīvoti, pielietojot bruņotu spēku. Mums pienāk informācija, ka šorīt uzbrukumā piedalījušies vismaz seši armijas helikopteri,” sacīja vietējā drošības struktūru amatpersona Mohameds Nurs.

Bruņoti kaujinieki 32 gadus veco Džesiku Bjūkenani un 60 gadus veco Poulu Tistedu sagūstīja 25. oktobrī Somālijas autonomajā Galmudugas reģionā. “Izvērsās intensīva apšaude, kurā vairāki pirāti zaudēja dzīvību,” sacīja Nurs. Viņš arī pauda pārliecību, ka operāciju veikusi ASV armijas vienība. “Atbilstoši mūsu ziņām glābēji atbrīvotos ķīlniekus nogādājuši ar gaisa transportu Džibutijā,” sacīja amatpersona, piebilstot, ka atbrīvošanas operācijas gaitā ķīlnieki nav ievainoti.

Operācijā, kas notikusi Somālijas vidienē starp bēdīgi slavenajiem pirātu reģioniem Hobjo un Adado, nogalināti vismaz astoņi noziedznieki, kas turējuši gūstā ķīlniekus. “Uzbrukuma vietā esam savākuši astoņu pirātu līķus, un, kā saprotam, glābēji arestējuši un paņēmuši sev līdzi vēl piecus,” sacīja Adado administrācijas amatpersona Abduali Moalims. “Operācija notika vēl pirms saullēkta, un, kā šķiet, iesaistīti bija ļoti profesionāli karavīri, jo uzbrukums ilga mazāk par stundu.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+