×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.4°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Sestdiena, 26. maijs, 2018
27. oktobris, 2015
Drukāt

Operācijas “Atlantic Resolve” ietvaros Latvijā atgriežas “Abrams” tanki (1)

Foto: Gatis Dieziņš, RJCFoto: Gatis Dieziņš, RJC

ASV 3.kājnieku divīzijas 1.brigādes kaujas vienībai uzsākot savu otro rotāciju Baltijas valstīs un Polijā operācijas “Atlantic Resolve” ietvaros, Latvijā atgriežas “Abrams” tanki un “Bradley” kājnieku kaujas mašīnas, LA.lv uzzināja Aizsardzības ministrijā.

Pirmdien, 26. oktobrī Baltijas valstīs ieradās ASV 3.kājnieku divīzijas 1.brigādes kaujas vienības karavīri no Džordžijas štata, lai nomainītu ASV 173.kājnieku brigādes karavīrus, kas pildīja dienesta pienākumus operācijā “Atlantic Resolve” kopš jūnija.

Savukārt otrdien, 27 .oktobrī Liepājā ar prāmi ieradās Latvijas rotācijai paredzētie “Abrams” un “Bradley”, kas laikā no 27. līdz 29. oktobrim tiks nogādāti Ādažos, kur atradīsies nākamās rotācijas laikā.

“Mūsu karavīru un smagās bruņutehnikas ierašanās Baltijā un Polijā demonstrē ASV nepārtraukto ieguldījumu kolektīvajā drošībā un atbalstu sabiedrotajiem,” uzsver pulkvežleitnants Džonijs Evanss no 3.kājnieku divīzijas 1.brigādes kaujas vienības 3.bataljona. “Karavīri no “Speed and Power” bataljona atzinīgi novērtē iespēju trenēties kopā ar sabiedrotajiem Baltijas valstīs.”

Kopš 2014. gada marta ASV armija Eiropā ir organizējusi un piedalījusies daudzās starptautiskajās mācībās, lai uzlabotu sadarbību un savietojamību ar sabiedrotajiem un partneriem.

“Abrams” tanki un “Bradley” kājnieku kaujas mašīnas ir daļa no “European Activity Set” ekipējuma, kas atrodas Vācijā un ko izmanto ASV armijas vienības, dodoties uz militārajām mācībām vai rotācijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Ak, Dievs! 🙂

Draugiem Facebook Twitter Google+