×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
3. augusts, 2016
Drukāt

Austrumu slimnīcā sabojājas dzesēšanas iekārtas un trūkst personāla (4)

Foto - Dainis BušmanisFoto - Dainis Bušmanis

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas galvenais ķirurgs docents Haralds Plaudis janvārī, piedaloties Baltijas lielākā operatīvās ķirurģijas centra atklāšanā, kas izmaksāja 19 miljonus eiro, ļoti cerīgi raudzījās uz sakārtoto vidi un atzina, ka tā neapšaubāmi uzlabos uzticību medicīnas sistēmai kopumā. Bet tagad rožainā vīzija ir sašķobījusies, jo gan pašam, gan kolēģiem ir tādi darba apstākļi, kas nenāk par labu veselībai.

Janvāra beigās Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā (RAKUS) atklāja jaunu daudzfunkcionālu operāciju bloku, kas ir lielākais Baltijas valstīs. Bet jau pavasarī no ierindas izgāja gaisa dzesēšanas iekārtas. Tās joprojām nav savestas kārtībā, un ārsti stāsta, ka operāciju zālē jūtoties kā turku pirtī. Siltajās dienās temperatūra zālē pārsniedz pat divdesmit astoņus grādus, arī gaisa mitrums ir krietni virs atļautajiem piecdesmit procentiem, un, kā apgalvo vairāki ķirurgi, operējot divas, trīs un pat piecas stundas šādos apstākļos, viņi reāli izjūtot fiziskas ciešanas.

Neiroķirurģijas nodaļas vadītājs Kārlis Bicāns, nedaudz ironizēdams, teic, ka sutīgajos ap­stākļos pēc trim veiktajām operācijām konstatējis, ka zaudējis trīs kilogramus svara.

Zālēs ir izvietoti pagaidu kondicionieri, kas praktiski nespēj kompensēt no ierindas izgājušo kondicionēšanas sistēmu. Slimnīcas vadība lūgusi pasūtījuma izpildītājus būvniecības firmu “Re&Re” salabot sistēmu, bet būvnieks esot atteicies atvērt iekārtas.

Nav zināms, kad un kā šis strīds beigsies un kad Baltijā modernākajā un lielākajā operatīvās ķirurģijas centrā tiks likvidēts pirts efekts.

Ķirurgi apgalvoja, ka operāciju bloku ir piemeklējis arī personāla trūkums, kas neļauj izmantot tā iespējas. Kopumā 22 atmošanās telpu gultas ar visu aprīkojumu ir dīkstāvē un tas pilnībā izjauc plānoto slimnieku nomaiņu un operāciju bloka caurlaidību. Speciālisti pāriet darbā uz citiem stacionāriem, jo tur ir mazāka darba slodze un lielāka alga.

Visu rakstu lasiet šodienas “Latvijas Avīzē” vai e-versijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. ko gan citu varēja gaidīt,ja par vadītāju ir Bokas draugs Tomiņš. Kad bija uzņemšanā vadītājs,tad bardaks un spriedze ( bļaušana) bija visu laiku.

  2. bet kas cits bija sagaidāms,ja par vadītāju ir Bokas draugs Tomiņš. Kad strādāja uzņemšanā par vadītāju, bardaks bija līdzīgs.

  3. “augstāk stāvošos”. Atbildēt

    Sākās ………………… nu nav ko teikt.

  4. Tā izskatās, ka kāds kaut kur blēdās. Jā jau tāda zāle izveidota, tad tās lietošanai naudai vajadzēja būt. Iegādājoties dzesēšanas aprīkojumu (“Izvēlējies konkursā to lētāko”), un tagad turpina “taupīt” par stacionāra rēķinu, cerot, ka “zelta rokas” un gudras galvas visu kompensēs. Jāpapurina tos “augstāk stāvošos”. Tajā veselības ministrijā mūžigi kaut kas neveselīgs notiekās.

Draugiem Facebook Twitter Google+