×
Mobilā versija
+10.7°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
11. oktobris, 2014
Drukāt

Operai neesot pamata neiznomāt telpas “aplokšņu algu” maksātājiem (2)

VID fotoVID foto

Tā kā Latvijas Nacionālā opera (LNO) nav saņēmusi nekādus oficiālus valsts iestāžu atzinumus par Valsts ieņēmumu dienesta (VID) konstatēto aplokšņu algu izmaksu LNO telpās notikuša koncerta māksliniekiem, operai nav pamata arī turpmāk neiznomāt telpas šā koncerta rīkotājam kompānijai “Delfa”, aģentūrai BNS pastāstīja LNO sabiedrisko attiecību vadītāja Irbe Treile.

VID 6. oktobrī, ierodoties Telmana Guževska koncerta norises vietā LNO, konstatēja, ka mūziķiem izmaksāta atlīdzība aploksnēs. Kā pasākuma rīkotājs norādīta kompānija “Delfa”.

“Ņemot vērā to, ka LNO nav saņēmusi nekādus oficiālus valsts iestāžu atzinumus, slēdzienus, secinājumus u.tml. par Valsts ieņēmumu dienesta Nodokļu kontroles pārvaldes inspektoru darbību rezultātu, proti, ir vai nav noticis kādu normatīvo aktu pārkāpums LNO telpās, LNO nav pamata vērtēt vai nevērtēt iespēju iznomāt telpas SIA “Delfa”,” viņa paskaidroja.

LNO pārstāve arī sacīja, ka LNO rīcībā nav mūziķu saraksta, kas piedalījušies koncertā, līdz ar to nav ziņu, vai bijis pārstāvēts kāds LNO orķestra mākslinieks.

Treile arī norādīja, ka LNO telpas iznomā tādu pasākumu organizēšanai, kuru norise LNO telpās ir fiziski iespējama, vadoties no saimnieciskā izdevīguma principa.

Jau vēstīts, ka VID konstatēja, ka atlīdzība muzikantiem un pasākuma tehniskajiem darbiniekiem tiek izmaksāta saskaņā ar algu sarakstu, kurā atsevišķas personas bija parakstījušās par naudas saņemšanu. Tāpat konstatētas naudas aploksnes, uz kurām bija norādīti personu vārdi un ievietota nauda. Pārbaudes laikā atklāts, ka kopumā aplokšņu algu saņēma 48 muzikanti un pasākuma tehniskie darbinieki, kuriem kopsummā bija izmaksāti 4955 eiro. Nesamaksātā iedzīvotāju ienākuma nodokļa apmērs lēšams 1541 eiro apmērā, bet valsts obligātās sociālās apdrošināšanas iemaksas 2474 eiro apmērā.

VID informēja, ka aplokšņu algas orķestra mūziķiem un tehniskajiem darbiniekiem izmaksāja kāda persona, kura jau 2007. gadā nonākusi VID Finanšu policijas pārvaldes (FPP) redzeslokā saistībā ar vairāku smagu un sevišķi smagu noziedzīgu nodarījumu izdarīšanu valsts ieņēmumu jomā.

Zvanot pa pasākuma rīkotāju norādīto tālruni, aģentūrai BNS atbildēja Guževska dzīvesbiedre Nadežda Rone, kura pastāstīja, ka tas bijis labdarības koncerts Guževska skolotāja itāliešu tenora Karlo Bergonci piemiņai, kurā mūziķi, kas nav pārstāvējuši kādu konkrētu orķestri, uzstājušies bez maksas. Šā iemesla dēļ Guževskis mūziķiem pēc koncerta esot pasniedzis nelielas dāvaniņas, viņa norādīja, taču uzsvēra, ka nekādas aplokšņu algas nav maksātas.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Sviests,sanaak,ka nekas nav noticis.Kapeec tad LNO vadiiba nesuudz tiesaa par neslavas celshanu?

  2. no “aploksnu algas” uz “davaninu” Tada nu ta attistiba rafinetas aprindas. Bet no otras puses…. vai sanemejs pats nav atbildigs deklaret savus gadijuma darba ienakumus…… un pats no savas kabatas tad maksat attiecigos nodoklus?

Draugiem Facebook Twitter Google+