×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
20. jūlijs, 2012
Drukāt

Operas dienas Jēkabpilī


Foto - LETAFoto - LETA

Rīt pirmo reizi Latvijā un tikai Jēkabpils pilsētas Krustpils saliņā ar Džuzepes Verdi operu “Rigoleto” viesosies Krievijas Valsts kamermūzikas teātris “Sanktpēterburgas opera”.


 

Tā dziedātāji ir augstas klases mākslinieki, un režisors Jurijs Aleksandrovs ir viens no vadošajiem savā jomā ne tikai Krievijā, bet visā pasaulē. Bet jau šovakar Krustpils pilī notiks Latvijas Nacionālās operas solistes Sonoras Vaices un Sanktpēterburgas Marijas teātra arfistes Jeļizavetas Aleksandrovas koncerts “Sapnis vasaras naktī”. Koncertā skanēs ārijas no Guno, Pučīni, Mocarta un Hendeļa operām, kā arī Forē “Mīlas dziesma” un Pulenka “Vijole”.

Jēkabpiliešus un tuvākas un tālākas apkārtnes mūzikas mīļotājus jau agrāk priecējuši izcili operas mākslinieki – Inese Galante, Elīna Garanča un Egils Siliņš. Diemžēl finansiālā krīze, kā arī saliņas estrādes rekonstrukcija tradīciju bija uz pāris gadiem pārtraukusi. Tomēr jau pērn Jēkabpilī viesojās Klaipēdas muzikālais teātris kopā ar Latvijas operdziedātājiem, un Jēkabpils pilsētas domes priekšsēdētājs Leonīds Salcevičs domā, ka nākotnē operas dienas varētu pāraugt vairākdienu opermūzikas festivālā.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+