×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
26. novembris, 2014
Drukāt

Operas nosaukumam grib pievienot arī baleta vārdu (6)

foto - Letafoto - Leta

Latvijas Nacionālo operu (LNO) plānots pārsaukt par Latvijas Nacionālo operu un baletu.
Kā teikts Kultūras ministrijas (KM) sagatavotajos un valdībā iesniegtajos dokumentos, ņemot vērā baleta būtisko pienesumu mākslas jomā, nepieciešams pastiprināti uzsvērt tā klātesamību arī LNO nosaukumā.

VSIA “Latvijas Nacionālā opera” ir vienīgā valsts kultūras institūcija, kas nodrošina un veicina operas un baleta žanra attīstību Latvijā. KM uzskata, ka izmaiņas operas nosaukumā, kurā atbilstoši tiks atspoguļota baleta līdzvērtīgā loma skatuves mākslā, dos būtiskus ieguvumus nākotnē, veicinot operas un baleta žanra popularizēšanu kā Latvijas iedzīvotāju un mūsu valsts viesu vidū, tā ārvalstīs. Ņemot vērā baleta viesizrāžu iespējas, tiks popularizēti gan Latvijas baleta mākslinieku sasniegumi pasaulē, gan Latvijas kultūras atpazīstamība kopumā.

Operas un baleta žanra un māksliniecisko ansambļu izkopšana iekļauta Nacionālās operas ilgtermiņa mērķos, tādējādi nosaukuma maiņa ļaus precīzāk atspoguļot arī kapitālsabiedrības darbības specifiku.

Par šīm pārmaiņām rīt, 27. novembrī, iecerēts diskutēt valsts sekretāru sanāksmē.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Nu kā te necitēt kultūras korifeju Grendi – tagad mēs zināsim, ka Operā ir arī balets. 🙂

  2. man tomēr kontekstā ar furšeti meistaru Liepiņu tas šķiet tāds solis uz lumpenizāciju. – ņemas ap nosaukumiem- acīmredzot nekā cita būtiska nav ko piedāvāt.

  3. LPSR laikos taču arī oficiālisaucās par valsts operas un baleta teātri, tomēr tauta kā gāja uz operu tā arī tagad iet uz operu kaut arī tā ir “Šakuntala” .

  4. Liekas jocīgi gan.

  5. vai man arī liks klāt uzrakstu vai tikai papīros?

  6. Rīgas piena un sviesta kombināts!

Draugiem Facebook Twitter Google+