Mobilā versija
+17.0°C
Pēteris, Pāvils, Pauls, Paulis
Ceturtdiena, 29. jūnijs, 2017
16. oktobris, 2015
Drukāt

Operdziedātāja, kas reiz dejojusi. Antas Jankovskas mīļlietiņas

Foto - Valdis SemjonovsFoto - Valdis Semjonovs

Anta Jankovska

Latvijas Operetes fonds jauno sezonu sāks ar pasaulslavenās Franča Lehāra operetes “Jautrā atraitne” izrādēm kultūras pilī “Ziemeļblāzma”. Izrādē apburošās atraitnes Hannas Glavarī lomā iejutīsies jaunā operdziedātāja Anta Jankovska, kas jau septiņus gadus dzīvo Itālijā.

Antas dzīves stāsts ir visnotaļ neparasts. Viņa mācījās Rīgas Horeogrāfijas vidusskolā, pēc tam trīs gadus dejoja Latvijas Nacionālajā operas un baleta teātrī. Šķita, Antas nākotne būs saistīta ar baletu. Bet tad pēkšņi meitenei sākās problēmas ar kājām. Bija jāizšķiras – lietot spēcīgus medikamentus un būt “vienai no” vai kaut ko krasi mainīt. Antas vecāki Ināra un Edvīns Jankovski bija operdziedātāji, un Anta, var teikt, uzauga Nacionālajā operā. Kādu rītu viņa pamodās un saprata, ka arī grib dziedāt. Vispirms pabeidza J. Mediņa Rīgas mūzikas vidusskolu, pēc tam nolēma braukt studēt uz Arrigo Boito Parmas Konservatoriju Itālijā. Izvēli noteica arī tas, ka viņas vecvecvectēvs ir itālietis.

– Nesen atgriezos no Pučīni festivāla “Torre del Lago” Toskānā, kur man bija lieliska iespēja strādāt kopā ar lielām operas zvaigznēm un gūt gan pozitīvas, gan ne tik pozitīvas emocijas. Jo ne viss ir tik vienkārši. Konkurence ir liela, – stāsta Anta. Nesen jaunā dziedone bijusi uz noklausīšanos Lukā, Itālijā, kur izturējusi spēcīgu atlasi uz Hannas Glavarī lomu “Jautrajā atraitnē”.

– Šī loma šobrīd man nes veiksmi, bet veiksme ir mānīga. Priekšā vēl ir ļoti smags darbs, kam vajadzēs daudz spēka un nervu, – teic māksliniece.

 

 

Pievienot komentāru

FOTO: 30 stilīga tēla idejas jaunām meitenēm ar slaidām kājām (3)Vasarā tik ļoti sevi gribas parādīt no skaistākās puses: iedegums, viegla
Ikviens dīdās, izņemot godasardzi. Zinātne aiz "grozāmgrābšļa" trakumaIkviens dīdās, varbūt izņemot vienīgi goda sardzi pie Brīvības pieminekļa. Lai tas būtu pieskarties saviem matiem, grauzt nagus, spēlēties ar apģērbu vai rokās griezt pildspalvas, tu, visticamāk, dīdies daudzas, daudzas reizes dienā.
Dabas un Dieva brīnumu zemē, kur satiekas Rietumi un AustrumiBosnija un Hercegovina, Horvātija – šeit satiekas Rietumi un Austrumi. Kā šīs valstis atgūstas un attīstās 25 gadus pēc kara? Jāteic, tūrisma joma te sit augstu vilni.
Draugiem Facebook Twitter Google+