Anta Jankovska
Anta Jankovska
Foto – Valdis Semjonovs

Operdziedātāja, kas reiz dejojusi. Antas Jankovskas mīļlietiņas 0

Latvijas Operetes fonds jauno sezonu sāks ar pasaulslavenās Franča Lehāra operetes “Jautrā atraitne” izrādēm kultūras pilī “Ziemeļblāzma”. Izrādē apburošās atraitnes Hannas Glavarī lomā iejutīsies jaunā operdziedātāja Anta Jankovska, kas jau septiņus gadus dzīvo Itālijā.

Reklāma
Reklāma
Mistika: pie Ukrainas robežas atvēries milzīgs krāteris, ko dēvē par “portālu uz pazemes pasauli” 32
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 30
Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 154
Lasīt citas ziņas

Antas dzīves stāsts ir visnotaļ neparasts. Viņa mācījās Rīgas Horeogrāfijas vidusskolā, pēc tam trīs gadus dejoja Latvijas Nacionālajā operas un baleta teātrī. Šķita, Antas nākotne būs saistīta ar baletu. Bet tad pēkšņi meitenei sākās problēmas ar kājām. Bija jāizšķiras – lietot spēcīgus medikamentus un būt “vienai no” vai kaut ko krasi mainīt. Antas vecāki Ināra un Edvīns Jankovski bija operdziedātāji, un Anta, var teikt, uzauga Nacionālajā operā. Kādu rītu viņa pamodās un saprata, ka arī grib dziedāt. Vispirms pabeidza J. Mediņa Rīgas mūzikas vidusskolu, pēc tam nolēma braukt studēt uz Arrigo Boito Parmas Konservatoriju Itālijā. Izvēli noteica arī tas, ka viņas vecvecvectēvs ir itālietis.

– Nesen atgriezos no Pučīni festivāla “Torre del Lago” Toskānā, kur man bija lieliska iespēja strādāt kopā ar lielām operas zvaigznēm un gūt gan pozitīvas, gan ne tik pozitīvas emocijas. Jo ne viss ir tik vienkārši. Konkurence ir liela, – stāsta Anta. Nesen jaunā dziedone bijusi uz noklausīšanos Lukā, Itālijā, kur izturējusi spēcīgu atlasi uz Hannas Glavarī lomu “Jautrajā atraitnē”.

CITI ŠOBRĪD LASA

– Šī loma šobrīd man nes veiksmi, bet veiksme ir mānīga. Priekšā vēl ir ļoti smags darbs, kam vajadzēs daudz spēka un nervu, – teic māksliniece.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.