×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.8°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
5. janvāris, 2012
Drukāt

Operdziedātāja Marina Rebeka muzicēs kopā ar LNSO

Lielajā ģildē 15.janvārī ar solokoncertu uzstāsies jaunā latviešu operas zvaigzne Marina Rebeka, un viņas uzstāšanos kuplinās Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris (LNSO) diriģenta Modesta Pitrena vadībā, aģentūrai BNS pavēstīja orķestra pārstāvis Mārtiņš Pučka.

Rebeka, kura šosezon uzstājusies Vīnes Valsts operā, Londonas Karaliskajā Koventgārdena operā un Ņujorkas Metropoles operā, Latvijā uzstāsies pēc ilgāka pārtraukuma.

Rīgā Rebekas solokoncerts bija plānots jau pagājušā gada novembrī, taču operdziedātājai radās iespēja dziedāt donnas Annas lomu Volfganga Amadeja Mocarta operas “Dons Žuans” jauniestudējumā Ņujorkas Metropoles operā, tādēļ koncerts tika pārcelts uz janvāri.

Solokoncertā Rebeka kopā ar orķestri izdziedās un izspēlēs franču un itāliešu skaistākās operas lappuses ‒ Džoakīno Rosīni uvertīru un Semiramīdas kavatīni “Bel raggio lusinghier” no operas “Semiramīda”, Šarla Guno Margaritas āriju “L’air des bijoux” un valsi no operas “Fausts”, kā arī Džuljetas āriju “Dieu! Quel frisson court dans mes veines” no operas “Romeo un Džuljeta”, Žila Masnē Manonas gavoti no operas “Manona” un “Meditāciju” no operas “Taīda”, Gaetāno Doniceti Norīnas āriju “Quel guardo il cavaliere” no operas “Dons Paskvāle” un Lučijas āriju “Regnava nel silenzio” no operas “Lučija di Lamermūra”, kā arī Vinčenco Bellīni uvertīru operai “Norma”.

Par starptautiski atpazīstamu jaunās paaudzes opermūzikas zvaigzni Marinu Rebeku padarīja viņas debija Zalcburgas festivālā 2009. gada augustā, kur viņa piedalījās Džoakīno Rosīni operas “Mozus un faraons” jauniestudējumā, norādīja Pučka.

Pēc karjerā nozīmīgās 2009./2010.gada sezonas, kurā Rebeka kopā ar Skotijas Karalisko nacionālo orķestri un diriģentu Stefanu Denēvu atskaņoja Bendžamina Britena “Kara rekviēmu”, kā arī dziedāja Mikaēlas lomu divos “Karmenas” iestudējumos ‒ Bādenbādenē ar diriģentu Teodoru Kurentzisu un Valensijas “Palau de les Arts” ar diriģentu Zubinu Metu ‒, sekoja viņas panākumiem bagātās debijas Lodonas Koventgārdena operā ar Violetas lomu operā “Traviata” (2010.gada jūlijs) un Berlīnes Vācu operā ar donnas Annas lomu “Donā Žuanā” (2010.gada oktobris).

2011.gada rudenī notika divas ilgi gaidītas Marina Rebeka debijas ‒ Ņujorkas Metropoles operas “Dona Žuana” jauniestudējumā (donna Anna) diriģenta Džeimsa Levaina vadībā un Ņujorkas Kārnegija zālē ar Anaī lomu operas “Mozus un faraons” iestudējumā. Šajā sezonā soliste uzstāsies arī donnas Annas lomā Cīrihes opernamā, Vīnes Valsts operā, Čikāgas Liriskajā operā, kā arī atgriezīsies kā Violeta Berlīnes Vācu operā.

Marina Rebeka dzimusi Rīgā, sākuma muzikālo izglītību viņa ieguvusi skolā “Rīdze” un Jāzepa Mediņa Mūzikas vidusskolā Natālijas Kozlovas vadībā. Muzikālo izglītību dziedātāja turpinājusi Romā – 2006.gada jūnijā viņa absolvēja Romas Starptautisko mākslas akadēmiju, bet gadu vēlāk – Sv.Čečīlijas konservatoriju. Viņa piedalījusies arī “Mozarteum” universitātes Starptautiskajā vasaras akadēmijā Zalcburgā, kur mācījās pie Greisas Bambrijas, un studējusi Rosīni akadēmijā Pezaro pie Alberto Dzedas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+