×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
24. jūlijs, 2012
Drukāt

Operdziedātājam liedz uzstāties tetovējumu dēļ

Krievu basbaritons Jevgeņijs Ņikitins bijis spiests atteikties no dalības Baireitas festivālā Vācijā, medijiem uzzinot, ka dziedonim ir vairāki tetovējumi, kas raisa asociācijas ar nacisma ideoloģiju.

 

Pats dziedātājs laikrak-stam “Bild am Sonntag” atzinis, ka viņam šie simboli nav ne ar jelkādu politisku nozīmi. 38 gadus vecajam dziedātājam bija jāizpilda galvenā loma Riharda Vāgnera “Klīstošajā holandietī”. “Man tas nebija zināms, ka šiem simboliem, kurus es biju uztetovējis uz krūtīm, ir kāda blakus nozīme vai ka tos izmantotu nacisti un neonacisti,” elektroniskā pasta vēstulē laikrakstam atzina mākslinieks. Ņikitins simbolus izraudzījies grāmatā par senskandināvu mitoloģiju, kā arī tetovēšanas salona katalogā. Mākslinieks bija spiests paziņot par atteikšanos no dalības Baireitas festivālā tikai dažas dienas pirms tā atklāšanas.

Ņikitina tetovējumu vidū ir senskandināvu kara dieva Tīra un dzīvības rūnas, kas bijušas redzamas arī SS biedru un brīvprātīgo emblēmās, apliecināja vēsturnieks Folkers Kops. Kāds cits simbols atgādinot svastiku, tiesa, tas, kā šķiet, esot aizklāts ar citu tetovējumu. Skandāls izraisījās pēc tam, kad pagājušajā nedēļā sabiedriskās televīzijas ZDF mākslas programmā Ņikitina tetovējumiem tika veltīts atsevišķs sižets. Mākslinieks, kurš izsaukts uz tikšanos ar festivāla vadītājām Katarīnu Vāgneri un Evu Vāgneri-Paskjēru, pats piedāvājis aiziet no iestudējuma, apliecināja festivāla pārstāvis Pēters Emerihs.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+