Kultūra
Teātris un kino

Operete savus cienītājus šajā sezonā gaidīs VEF Kultūras pilī0

Publicitātes foto

Latvijas Operetes fonda izveidotā Operetes teātra izrādes 2018. gadā notiks pēc restaurācijas atvērtajā VEF kultūras pilī, kur skatītājus priecēs pasaulslavenās operešu izrādes – “Jautrā atraitne” un “Balle Savojā”, kā arī mūzikli bērniem – “Paukojam un Šmaukojam” un “Karlsons”, informē Latvijas Operetes fonds.

Operdīva Sonora Vaice: “Pagājušā gada nogalē piedalijos atjaunotās VEF kultūras pils atklāšanas koncertos. Priecājos par labo akustiku lielajā zālē, tur dziedātājs uz skatuves var justies komfortabli, un ir prieks dziedāt. Operetes kolektīvs būs pirmie, kas izmēģinās atjaunoto orķestra bedri, speciāli Operetes orķestrim tiks atvēlēta paplašinātā orķestra bedre. VEF kultūras pils vēl nav Operetes teātra mājas, bet esmu pārliecināta, ka tuvāko gadu laikā mēs mājas operetei atradīsim”.

2. februārī VEF Kultūras pilī notiks Franča Lehāra pasaulslavenās operete “Jautrā atraitne”, kas dēvēta par “operešu karalieni”, kuras mūzikā jaušama austroungāru – franču gaisotne. Tā stāsta par mīlestību, kas iet pāri laikiem un apstākļu šķēršļiem, un pāri naudas diktētiem likumiem. Uz šo izrādi visas biļetes jau pārdotas.

4. martā mazos skatītājus gaidīs zaķēni Pauks un Šmauks nebēdnīgi muzikālajā izrādē “Paukojam un Šmaukojam”. Brodveja stilā veidotā, pozitīvi uzlādētā dzīvespriecīgā izrāde, kuras libreta pamatā ir Enīdas Blaitonas populārā pasaka un labi zināmās, melodiskās Arvīda Žilinska bērnu dziesmas, priecēs gan pirmskolas un jaunāko klašu bērnus, gan viņu vecākus un ikvienu, kam patīk azarts, jautrība un ir mīļas bērnības atmiņas. Izrādēs musicē arī “Zaķu orķestris” – instrumentālais ansamblis džeza pianista Madara Kalniņa vadībā.

9. martā uz VEF Kultūras pils skatuves virmos enerģiski jauneklīga dzīvesprieka dzirksts. Romantiski valši mīsies ar džeza stilistiku un tango, divdesmito gadu deju mūziku. Paula Abrahama operetē “Balle Savojā” aci priecēs krāšņi tērpi un muzikālā daudzveidība. Izrādē atspoguļots dekadences laiks Veimāras Vācijā, kad sieviete kļūst par cilvēku ar savām tiesībām un profesionālajiem mērķiem, nevis ir tikai sava vīra ēna. Piedalīsies Operetes orķestris, koris un dejotāji.

29. martā tikšanās ar iemīļoto pasakas tēlu – Karlsonu muzikālajā piedzīvojumu spēlē bērniem “Karlsons”, kas veidota pēc Astridas Lindgrēnes un Ārnes Oita mūzikla motīviem.

LA.lv