Kultūra
Teātris un kino

Operstudija “Figaro” iestudējusi komisko operu “Slepenās laulības” 16

Publicitātes attēls

Latvijas Mūzikas akadēmijas operstudija “Figaro” aicina uz Domeniko Čimarozas komiskās operas “Slepenās laulības” pirmizrādēm, kas notiks divus vakarus – ceturtdien, 18. janvārī, un piektdien, 19. janvārī, plkst. 19 Latvijas Mūzikas akadēmijas Lielajā zālē, LA.lv uzzināja JVLMA.

Izrādes, pateicoties Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstam, veidojusi Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas operstudija “Figaro” sava mākslinieciskā vadītāja diriģenta profesora Viestura Gaiļa vadībā, sadarbībā ar režisoru Gunti Gailīti un scenogrāfi un kostīmu mākslinieci Nadeždu Demidovu. Izrādē piedalās arī Rīgas Horeogrāfijas vidusskolas audzēkņi. 18. janvārī pie diriģenta pults stāsies Viesturs Gailis, bet otro pirmizrādi diriģēs Mārcis Miķelsons.

Domeniko Čimaroza (1749 -1801) – viens no ievērojamākajiem itāliešu komiskās operas žanra pārstāvjiem. Sacerējis arī kantātes, mesas, oratorijas, kamermūziku, tomēr visvairāk uzrakstījis operas – veselas 80 (75 no tām – operas buffa žanrā). “Slepenās laulības” ir itāliešu komponista daiļrades augstākais sasniegums. Pirmizrāde notika 1792. gada 7. februārī Vīnē, kur Čimaroza bija apstājies pa ceļam no Pēterburgas uz Neapoli.

Biļetes cena – 7 eiro, pensionāriem, studentiem un skolēniem – 4 eiro.

LA.lv