×
Mobilā versija
+9.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
9. decembris, 2014
Drukāt

Operzvaigzne Ņetrebko izpelnās nopēlumu par brāļošanos ar Austrumukrainas teroristiem (5)

Foto: LETA/EPAFoto: LETA/EPA

epa04520695 Russian opera singer Anna Netrebko (R) and Chairman of the Parliament of so-called Neo-Russia (self-proclaimed Donetsk and Luhansk republics), Oleg Tzarev (L) posie with a flag of Neo-Russia in St. Petersburg, Russia, 08 December 2014. Anna Netrebko made a charity donation of 1 million rubles (about 15 500 euro) to support Donbass opera in Donetsk. EPA/STRINGER

Pasaules slavu ieguvusī operas zvaigzne Anna Ņetrebko, kurai ir Krievijas un Austrijas pilsonība, otrdien izpelnījusies asus pārmetumus par to, ka vienam no Austrumukrainas teroristu līderiem publiski pasniegusi vienu miljonu rubļu (14 870 eiro) vērtu čeku, kā arī nofotografējusies, rokās turot teroristu karogu.

“Tas ir visai problemātiski – dabūt gatavu, ka tevi nofotografē ar Austrumukrainas separātistu un viņa karogu,” par pirmdien Sanktpēterburgā notikušo pasākumu sacīja Austrijas Ārlietu ministrijas preses pārstāvis.

“Skaidrs, ka šādas fotogrāfijas nekavējoties tiks izmantotas propagandas nolūkos,” viņš piebilda.

Ņetrebko ir dzimusi Krievijā, bet ieguvusi arī Austrijas pilsonību.

Lidsabiedrība “Austrian Airlines”, kas bija nolīgusi Ņetrebko savai reklāmas kampaņai, uzskatījusi par vajadzīgu tviterī paziņot: “Mēs skaidri norobežojamies no ekstrēmās politiskās nostājas un bruņotas vardarbības izmantošanas.”

Lidsabiedrības preses pārstāvis paziņoja, ka līgums par piedalīšanos reklāmās beidzies pagājušajā mēnesī. Vienlaikus viņš uzsvēra, ka tam nav nekāda sakara ar politisko skandālu.

Ņetrebko skaidroja, ka viņa nodevusi čeku Doņeckas un Luhanskas teroristu “republiku” “apvienotā parlamenta” vadītājam Oļegam Carjovam, jo viņa gribējusi gūt pārliecību, ka nauda nonāks Doņeckas teātrī.

“Es gribētu viest skaidrību, ka šis dāvinājums nav politisks paziņojums,” Ņetrebko citēta viņas pārstāvju izplatītajā paziņojumā. “Es gribu, lai kaujas tiktu izbeigtas cik vien drīz iespējams, un šī šausmīgā konflikta laikā es gribu atbalstīt mākslu un māksliniekus,” viņa piebildusi.

Ņetrebko profilu sociālajā tīklā “Facebook” pārpludinājuši negatīvi komentāri.

“Kauns, Anna! Labdarība ir laba, bet ne jau kopā ar noziedzniekiem, kas izraisīja karu miermīlīgajā zemē,” teikts vienā no tiem.
“Es jūs uzskatīju par civilizētu dāmu, bet tagad esmu vīlies. Atdodiet atpakaļ savu Austrijas pilsonību, nekādu naudu ārzemju armijām kaujās,” sociālajā tīklā aicina Tomass Vēbers.

Ukrainas valdība Carjovu izsludinājusi meklēšanā saistībā ar apsūdzībām separātismā. Viņš ir arī viens no cilvēkiem, kas iekļauts Eiropas Savienības (ES) sankciju sarakstā.

Krievija februārī okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Kopš aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēmuši plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalos Ukrainas austrumos.

Sodot Krieviju par Krimas aneksiju un Austrumukrainas destabilizāciju, ES, ASV un citas rietumvalstis noteikušas sankcijas daudzām Krievijas augstākajām amatpersonām, Kremļa tuvākā loka cilvēkiem, kā arī Krievijas ekonomikas finanšu, aizsardzības un enerģētikas nozarēm.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Carjovu piekaava un vina gimenei draudeja tie, kas sobriid komandee Ukrainaa

  2. “Es gribētu viest skaidrību, ka šis dāvinājums nav politisks paziņojums,” Ņetrebko citēta viņas pārstāvju izplatītajā paziņojumā. “Es gribu, lai kaujas tiktu izbeigtas cik vien drīz iespējams, un šī šausmīgā konflikta laikā es gribu atbalstīt mākslu un māksliniekus,”

    Man rodas jautajums: kas ir teroristi? Tie, kas nelikumigi ienem administrativas ekas, vardarbigi paarnem varu, iznicina mierigos iedzivotajus, tos saujot, karot, spidzinot, dzivus sadedzinot un dzivus aprokot. Tas viss atbilst tiem, kas paslaik ir Ukrainaa pie varas. Separatisti lidz sim nevienu terora aktu nav sarikojusi, tik vien kaa saavusi pretii, kad sauj uz viniem.

  3. Putins viņai sola vairāk…ha,ha,ha

  4. Latvijā jau tradīcija uzskatīt operzvaigznes par cilvēkiem, kas stāv viņpus laba un ļauna. Re, pie kā tas noved – ar slepkavu režīma līderiem kopā bildējas.

  5. Ņetrebko -- ŅET ! Atbildēt

    Krievnacismam — ŅET !

Draugiem Facebook Twitter Google+