×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.0°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
11. janvāris, 2013
Drukāt

Opolais šodien debitēs Ņujorkas Metropolitēna operā

opolais6n72

Latvijas operzvaigzne Kristīne Opolais šodien debitēs Ņujorkas Metropolitēna operā Džakomo Pučīni operas “Bezdelīga” iestudējumā, iejūtoties titulvarones Magdas tēlā.

Metropolitēna operas mājaslapā publicētajā intervijā dziedātāja atzīst, ka Pučīni ir viens no viņas iemīļotākajiem komponistiem. Opera “Bezdelīga” nav tik dramatiska kā “Toska” vai “Madama Butterfly”, vai “Bohēma”, un tajā neviens neiet bojā. Taču tas ir lirisks, poētisks un ļoti romantisks stāsts par mīlestību, un mūzika ir pilna kaislību. “Man ar to pietiek, lai iemīļotu šo operu,” atzīst dziedātāja.

Dziedātāja domā, ka operas “Bezdelīga” varonē Magdā ir nedaudz Violetas, nedaudz Manonas un Mimī, taču Magda ir mazāk traģiska. Viņa ir vienkārši skaista, jauna sieviete, kura vēlas mīlēt un tikt mīlēta un alkst īstu attiecību.

Janvārī plānotas piecas operas “Bezdelīga” izrādes, un pirmā no tām būs šovakar. Izrādes diriģēs Jons Marins, dziedātājas partneris Rudžēro tēlā būs tenors Džuzepe Filianoti. Izrādes režisors – Nikolā Žoels.

Šopavasar dziedātāja uzstāsies arī citos slavenos opernamos. Martā Opolais plāno atgriezties Londonas Karaliskajā Koventgārdena operā, šoreiz dziedot Pučīni operas “Toska” titulvarones Toskas lomu, savukārt aprīlī soprāns Vīnes Valsts operā atkal iejutīsies Mimī lomā Pučīni operā “Bohēma”. Aprīlī Opolais dziedās arī Amēliju Džuzepes Verdi operas “Simons Bokanegra” koncertiestudējumā, kas tiks atskaņots Vīnes koncertzālē.

No 2003. gada līdz 2007. gadam Opolais bija Latvijas Nacionālās operas soliste. Opolais ir arī divkārtēja Latvijas Lielās mūzikas balvas laureāte, šo balvu iegūstot 2006. gadā un 2011. gadā.

Dziedātāja jau viesojusies nozīmīgākajos pasaules operteātros – Vīnes Valsts operā, Berlīnes Valsts operā, Milānas “La Scala” un citviet.

2010./2011. gada sezonā viņa ar titullomu Antonīna Dvoržāka operā “Nāra” debitēja Bavārijas Valsts operā Minhenē, iegūstot Bavārijas laikraksta “Abendzeitung” balvu “Gada zvaigzne 2010”. Pēcāk dziedātāja debitēja arī Londonas Karaliskajā Koventgārdena operā ar titullomu Pučīni operā “Madama Butterfly”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+