×
Mobilā versija
+10°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
18. decembris, 2012
Drukāt

Opozīcija: bezmaksas sabiedriskais transports Rīgā autovadītājiem – lēts populistiks triks

Foto - LETAFoto - LETA

Bezmaksas sabiedriskais transports Rīgā autovadītājiem stipras snigšanas laikā ir lēts populistisks triks, turklāt Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (SC) tādējādi ir pārvērtējis savas pilnvaras, otrdien intervijā Latvijas Radio sacīja Rīgas domes (RD) “Demokrātisko patriotu” frakcijas priekšsēdētājs Jānis Mārtiņš Skuja.

Viņš pauda uzskatu, ka  Ušakovs, dodot iespēju autovadītājiem sniegotajās dienās bez maksas izmantot pilsētas sabiedrisko transportu, ir pārpratis savas pilnvaras. “Šādus jautājumus – līgumu grozījumus – nedrīkst pieņemt viens pats Rīgas domes priekšsēdētājs,” uzsvēra Skuja.

Deputāts arī piekrita tiesībsarga viedoklim, ka bezmaksas sabiedriskais transports Rīgā autovadītājiem stipras snigšanas laikā rada nevienlīdzīgu attieksmi pret mazāk aizsargāto, nabadzības riskam pakļauto sabiedrības daļu. “Māmiņa ar zīdaini ratiņos ir pelnījusi ne mazāk braukšanu pilsētas sabiedriskajā transportā, nekā kundziņš ar savu automašīnu. Lēts populistisks triks,” teica Skuja.

Arī Rīgas domes “Vienotības” frakcijas vadītājs Olafs  Pulks  intervijā LTV raidījumam “Labrīt, Latvija!” sacīja, ka piekrīt tiesībsarga viedoklim, ka bezmaksas sabiedriskais transports autovadītājiem snigšanas laikā ir diskriminācija no sociālā viedokļa, kā arī Valsts kontroles viedoklim, ka šis lēmums ir apšaubāms no tiesiskā viedokļa.

Viņš atzīmēja, ka Rīgas domes Satiksmes un transporta komiteja tikai otrdien lems par grozījumiem deliģēšanas līgumā ar “Rīgas satiksmi”, kas paredzēs šādu iespēju. “Jūs redzat, cik dienas Nils Ušakovs  ir uzurpējis varu un principā prettiesiski ir atļāvis braukt bez maksas. Tādējādi viņš ir pārkāpis valsts un pašvaldības izšķērdēšanas likumu un mēs uzskatām, ka viņš ir radījis “Rīgas satiksmei” zaudējumus un tie ir vairāk par tūkstoti latu. Ja ir vairāk par tūkstoti latu, tad var iestāties kriminālatbildība. Mēs jau esam vērsušies tiesībsargājošajās institūcijās ar šo jautājumu, lai, iespējams, sauktu viņu pie atbildības,” teica Pulks.

Viņš arī norādīja –  ja Rīga iet uz atlaidēm sabiedriskajā transportā tik lielām iedzīvotāju grupām – skolēni, pensionāri, tagad arī automašīnu īpašnieki, tad ir jāvērtē iespējas visiem ļaut galvaspilsētas sabiedrisko transportu izmantot par velti. Pulks atgādināja, ka jau sen ir lūgts sagatavot šādus aprēķinus. “Aprēķini ir vajadzīgi, jo “Rīgas satiksme” ir ļoti problemātisks uzņēmums ar 180 miljonu latu kredītsaistībām, un viņi plāno uzņemties saistības vēl,” teica Pulks.

Aģentūra   BNS  jau ziņoja, ka stipras snigšanas laikā autovadītāji Rīgā no13.decembra, uzrādot transportlīdzekļu reģistrācijas apliecību, var bez maksas izmantot sabiedrisko transportu, ko finansē no Rīgas domes budžeta.  Noteikts, ka bezmaksas braukšanas iespēja darbosies visu dienu neatkarīgi no tā, vai stirpa snigšana ir mitējusies. Šie braukšanas atvieglojumi ieviesti, lai mazinātu satiksmes intensitāti un sastrēgumus stipras snigšanas laikā un atvieglotu ielu uzturēšanas tehnikas darbu.  Informāciju par to, kad šādi atvieglojumi stāsies spēkā un kad tie tiks pārtraukti, varēs atrast pašvaldības interneta vietnēs, kā arī masu medijos.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +10
Alūksne +8.8
Daugavpils +12.1
Saldus +13.1
Liepāja +12.6
Jelgava +12.6
Ventspils +8.0
Limbaži +8
Madona +11.4
Rēzekne +11.5
Draugiem Facebook Twitter Google+