×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.0°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
3. aprīlis, 2013
Drukāt

Opozīcija Kijevā prasa sarīkot mēra vēlēšanas

Foto - AFPFoto - AFP

Politiķa gaitas uzsākušā pasaules čempiona boksā Vitālija Kļičko vadībā vairāk nekā pieci tūkstoši cilvēki Ukrainas galvaspilsētā Kijevā vakar pulcējās uz vērienīgu demonstrāciju, kurā protestēja pret prezidenta Viktora Janukoviča varu un pieprasīja sarīkot Kijevas mēra vēlēšanas, informē ukraiņu mediji.

Bijušais Kijevas mērs Leonīds Černovetskis, kurš izcēlās ar dīvainām izdarībām, piemēram, uz kādu preses konferenci ierodoties peldbiksēs, izpelnījās ne tikai opozīcijas partiju kritiku, bet arī kijeviešu nepatiku. No amata viņš atkāpās pirms pusotra gada, un kopš tā laika Ukrainas galvaspilsētu vada Janukoviča ieceltais Kijevas administrācijas priekšsēdētājs Oleksandrs Popovs.

Janukociča opozicionāri, tostarp Kļičko partija “UDAR”, kuriem Kijevā ir visnotaļ ievērojams atbalsts, norāda, ka prezidentam simpatizējošie politiskie spēki apzināti vēlas novilcināt mēra vēlēšanas, jo baidās galvaspilsētā zaudēt varas pozīcijas. Vakardienas demonstrācijas laikā kijevieši nesa plakātus, uz kuriem bija rakstīts “Kijevai vajadzīgs vēlēts mērs” un “Apturiet Kijevas iedzīvotāju apzagšanu”, informē ziņu aģentūra “AFP”. Protesta gājiena dalībnieki arī nesa lelli Popova atveidā, kurai uz kakla bija uzkārts uzraksts “Kijevas iedzīvotāju atlaists”.

“Neviena pilsēta vai ciems, jo īpaši jau Ukrainas galvaspilsēta, nespēja pastāvēt bez iedzīvotāju ievēlētām amatpersonām,” pēc demonstrācijas valsts parlamenta tribīnē paziņoja Kļičko. “Tāpēc mūsu pienākums ir beidzot izziņot Kijevas mēra vēlēšanu datumu.” Opozīcija vēlas, lai Kijevas mēra vēlēšanas notiktu 2. jūnijā, cerot tajās gūt uzvaru pār Janukovičam pietuvinātajiem kandidātiem un šādi aizsākt pārmaiņas valsts mērogā.

Kijevas iedzīvotāji kritizē Popovu arī par nespēju tikt galā ar nepateicīgo laika apstākļu radītajām sekām, proti, spēcīgā snigšana marta beigās Kijevā radīja milzīgus satiksmes sastrēgumus. Tāpat daudzi kijevieši ir neapmierināti ar pilsētas infrastruktūras bēdīgo stāvokli.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+