×
Mobilā versija
Brīdinājums +10°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
23. maijs, 2018
Drukāt

Opozīcija rosina pārtraukt Rīgas sadarbību ar Maskavu (4)

Rīgas domes sēdes laikā. Foto no arhīva. LETARīgas domes sēdes laikā. Foto no arhīva. LETA

Rīgas domes opozīcijas partijas – Jaunā konservatīvā partija (JKP) un “Vienotība” – šodien rosināja Rīgas domes sēdē lemt par Rīgas un Maskavas sadarbības līguma pārtraukšanu.

Lēmumprojektā partiju pārstāvji pauž nostāju, ka “5.maijā Maskavā notika masveidīga, vardarbīga vēršanās pret miermīlīgas demonstrācijas “Viņš mums nav cars” dalībniekiem, kuras laikā pret politiskiem pretiniekiem ar pātagām un dūrēm atklāti vērsās paramilitārā struktūra “Centrālais kazaku karaspēks”. Minētās organizācijas militārās apmācības vairākus gadus finansē un atbalsta Maskavas valdība. Rezultātā mītiņa laikā Maskavā tika masveidā piekauti un aizturēti vairāk nekā 700 cilvēki, tai skaitā nepilngadīgi akcijas dalībnieki. Pašvaldība, kas apmaksā valsts īstenotu teroru, vērstu pret saviem iedzīvotājiem, nav cienīga būt par Latvijas galvaspilsētas sadraudzības pilsētu”.

Opozīcijas pārstāvji uzskata, ka Eiropas Savienības un NATO dalībvalsts galvaspilsēta nedrīkst uzturēt nekādas draudzības attiecības ar Krievijas vardarbīga režīma galvaspilsētu, tādēļ rosināja sadarbības līgumu pārtraukt.

Pret jautājuma iekļaušanu darba kārtībā sēdes sākumā nobalsoja abas koalīcijas partijas un “Latvijas attīstībai” pārstāvis Mārtiņš Bondars, līdz ar to jautājums šodien skatīts netika.

Pamatojot savu balsojumu, mērs Nils Ušakovs (S) norādīja, ka šis sadarbības līgums tirdzniecības, ekonomikas un citās jomās nodrošina pilsētai, piemēram, teātra viesizrādes, nodrošina sadarbību kultūras un humanitāros pasākumos, kā arī citas svarīgas lietas. “Maskavai ir sadarbība ar vairākiem desmitiem Eiropas galvaspilsētu, un arī mēs esam kopā ar viņām,” sacīja mērs, norādot, ka pārtraukt sadarbību nav iemesla.

Vicemērs Andris Ameriks (GKR) komentēja, ka šo lēmumprojektu iesniegusi “politiski uzbudināta persona”, un četrus mēnešus pirms vēlēšanām iesniegt politisku lēmumprojektu tiešām esot lieki. “Tādā gadījumā jums jāiet pie Ārlietu ministrijas, kuru vada “Vienotības” pārstāvis, un savs viedoklis jāpauž tur,” teica Ameriks.

Arī deputāts Mihails Kameņeckis (S) skaidroja, ka balsojis pret, jo nesaprot, kur opozīcija bijusi veselu gadu. “Kāpēc tas tik svarīgi kļuvis tikai tagad? Es uzskatu, ka tas ir politisks iesniegums un tāpēc balsoju pret,” sacīja Kameņeckis.

Deputāts Vilnis Ķirsis (V) norādīja, ka nevar atbalstīt sadarbību ar pilsētu, kura “sit savus iedzīvotājus un uz kuras valdības rokām ir asinis”. “Jums ir svarīgi pilni vēderi un desa ledusskapī un jums nav nekādu morāles principu,” sacīja Ķirsis.

Partijas “Latvijas attīstībai” frakcija balsoja kopā ar opozīciju, tomēr tās deputāts Mārtiņš Bondars nobalsoja pret jautājuma iekļaušanu darba kārtībā. Savu lēmumu viņš pamatoja ar to, ka šādi jautājumi esot par diplomātisko attiecību pārtraukšanu divu valstu starpā, kas ir pārlieku nopietns lēmums. “Diplomātisku sadarbību ar Krieviju veido NATO un citas vadošās valstis un, manuprāt, mums kā pilsētai, būtu nepareizi veidot šāda veida politiku kā ir piedāvāts lēmumprojektā,” sacīja Bondars.

Rūgtumu par Bondara nostāju neslēpa JKP frakcijas vadītājs Jānis Bordāns, norādot, ka tas ir “duncis mugurā”, jo pašvaldības neesot tās, kas valstu starpā veido diplomātiskas attiecības.

Maskava ir viena no 29 Rīgas sadraudzības pilsētām, kuru vidū ir Rostoka, Kijeva, Dalasa, Amsterdama un citas.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

 1. Foto attela abi redzamie individi jau sen ir nopelnijusi muza ieslodzijumu ar mantas konfiskaju.

 2. Vai ES un NATO Valsts Latvijas galvaspilsetas Rigas domes locekli neko nav dzirdejusi par LR Kriminallikuma 72.,74. pantu un pantu par Valsts nodevibu ? Vai sie panti nav piemeroti ari dalai no viniem ?

 3. Naivi gaidīt no kremļa ielikteņa attiecību pārtraukšanu.
  To jau Valērija Novodvorska pašā Ušakova politiskās karjeras sākumā pierādīja, ka šis galvenais Rīgas okupantu un masveida rusifikācijas pēctecis ir kremļa projekts. Nevienam neinteresējošs žurnālists iefiltrēts politikā.
  Viņš kremlim ir vajadzīgs arī tāpēc, ka visa viņa darbība vērsta uz Krievijā piekoptas pārvaldības ieviešanu Rīgā. piemēram:
  – iepirkumi, kuros galvenais ieguvējs ir viņa kliķe,
  – meli,
  sarakstu varētu vēl turpināt. Kr. Barona ielas sāga ir vēl viens pierādījums.

 4. Rīgai jānodarbojas ar pilsētas sakārtošanu un administrēšanu. Attiecības ar ārvalstīm (un to pilsētām) ir Ārlietu ministrijas atbildība. Arī Izglītībā Ušakova kliķei nav jāiejaucas.

Draugiem Facebook Twitter Google+