×
Mobilā versija
+12.4°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
1. februāris, 2012
Drukāt

Opozīcija saka Putinam: “Ej prom”

putins4

Maskavas policija noņēmusi opozīcijas aktīvistu kustības “Solidaritāte” iepretim Kremlim novietoto plakātu ar uzrakstu “Putin, ej prom”.

Krievijas Iekšlietu ministrijas Galvenā pārvalde informēja, ka Sofijas krastmalā nostiprinātais auduma plakāts ir noņemts un par tā uzstādīšanas faktu tiek veikta pārbaude. Iepriekš viens no “Solidaritātes” līderiem Iļja Jašins paziņoja aģentūrai “Interfax”, ka organizācijas aktīvisti iepretim Kremlim novietojuši 145 kvadrātmetrus lielu transparentu. Aktīvisti ar šādu rīcību mēģināja atgādināt maskaviešiem par sestdien gaidāmo mītiņu. Jašins norādīja, ka plakāta uzstādīšana ilga vien dažas minūtes un tās laikā neviens netika aizturēts.

Krievijas opozīcija ir saņēmusi Maskavas mērijas atļauju 4. februārī rīkot gājienu ar dalībnieku skaitu līdz 50 tūkstošiem no Francijas vēstniecības līdz Bolotnajas laukumam. Tūkstošiem sociālās saziņas vietnes “Facebook” un citu vietņu lietotāju jau darījuši zināmu par gatavību apmeklēt protesta akciju Maskavā. Šīs protesta akcijas notiks mēnesi pirms 4. martā paredzētajām Krievijas prezidenta vēlēšanām.

4. decembra Valsts domes vēlēšanās valdošā partija “Vienotā Krievija” uzvarēja ar 49,3 procentiem balsu un ieguva 238 no 450 deputātu vietām, tomēr parlamenta apakšpalātā, salīdzinot ar iepriekšējo sasaukumu, partija zaudēja 77 vietas. Opozīcija norāda, ka arī šis rezultāts ir panākts ar krāpšanos un reālais atbalsts premjerministram Vladimiram  Putinam un viņa partijai ir krietni vien mazāks.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+