×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.4°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Pirmdiena, 23. jūlijs, 2018
18. marts, 2018
Drukāt

Opozīcija un nevalstiskās organizācijas ziņo par pārkāpumiem Krievijas prezidenta vēlēšanās (4)

Foto - LETA/ITAR-TASSFoto - LETA/ITAR-TASS

Krievijas prezidents Vladimirs Putins piedalās balsošanā iecirknī Krievijas Zinātņu akadēmijā

Krievijas opozīcijas aktīvisti un nevalstiskās organizācijas ziņo par daudziem pārkāpumiem svētdien notiekošajās prezidenta vēlēšanās.

Galvenie minētie pārkāpumi ir fiktīvu biļetenu mešana urnās, kā arī urnu novietošana ārpus videokameru redzamības loka.
Nevalstiskā vēlēšanu novērotāju organizācija “Golos” (“Balss”) līdz agrai pēcpusdienai bija fiksējusi 1764 pārkāpumus, tostarp gadījumus, kad novērotājiem nav ļauts veikt savus pienākumus.

Novērot vēlēšanas devušies 33 000 brīvprātīgie no opozicionāra Alekseja Navaļnija kustības, taču bijuši gadījumi, kad viņi nav ielaisti iecirkņos. Navaļnija interneta vietne ziņo par simtiem pārkāpumu, īpaši Maskavā, Piemaskavā, Sanktpēterburgā un Baškortostānā.

Maskavā un Pēterburgā atbalsts pašreizējam prezidentam Vladimiram Putinam ir mazāks nekā citur valstī.

Opozīcijas aktīvisti arī vēsta par gadījumiem, kad policija ar autobusiem vedusi vēlētājus uz iecirkņiem, un kad nobalsojušie saņēmuši atlaižu kuponus.

Savukārt Centrālā vēlēšanu komisija paziņojusi, ka līdz šim vēlēšanu gaitā būtiski pārkāpumi neesot konstatēti.

Krievijā svētdien notiek prezidenta vēlēšanas, taču visā priekšvēlēšanu kampaņas laikā tās nav radījušas kaut mazāko intrigu, jo faktiski neviens nešaubās, ka tajās kārtējo reizi uzvarēs līdzšinējais Kremļa saimnieks Vladimirs Putins.

Bez Putina vēlēšanās ir vēl septiņi kandidāti – Sergejs Baburins no nacionālistiskās partijas “Krievijas tautas savienība”, Pāvels Grudiņins no Komunistiskās partijas, Ksenija Sobčaka no opozīcijas partijas “Pilsoniskā iniciatīva”, Maksims Suraikins no partijas “Krievijas komunisti”. Boriss Titovs no Izaugsmes partijas un Vladimirs Žirinovskis no ultranacionālistiskās Liberāldemokrātiskās partijas.

Tomēr nevienam no šiem septiņiem kandidātiem nav reālu izredžu uzvarēt.

Pazīstamākais opozicionārs Aleksejs Navaļnijs kā kandidāts vēlēšanām netika reģistrēts, jo viņam ir krimināla sodāmība lietā, kuru viņš pats dēvē par safabricētu.

Pirmie vēlēšanu rezultāti gaidāmi pēc pulksten 20 pēc Latvijas laika, kad tiks slēgti vēlēšanu iecirkņi vistālāk rietumos esošajā Krievijas teritorijā – Kaļiņingradas apgabalā.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. interesanti. balso jau pats par sevi…

    • Personīgi man ir pilnīgi vienalga kas notiek Krievijā,galvenais ,lai šie nelien citu valstu teritorijā ar savu kārtību.

  2. nevajag muldēt. Navaļnija atbalstītājiem pārsvarā ir 15-17 gadi un nepilngadīgajiem vēlēšanās nav ko darīt.

  3. EP nolēma ka nejauksies krievijas velešanās nekomentēs…., bet musu tudaliņi jau nevar bez riešanas, pat ja saimnieks teicis klusu stāvet. vai tad kāds ir redzejis šuneli kas klausitu sainmieku un klusu stāvetu? kamer aprietais neiespers kārtigi ka aizlido, tikmer miera nebūs

Draugiem Facebook Twitter Google+