×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
15. februāris, 2013
Drukāt

Opozīcija: Venecuēlas amatpersonas melo par Čavesa veselības stāvokli

Foto - AFPFoto - AFP

Venecuēlas amatpersonas melo tautai par sirgstošā prezidenta Ugo Čavesa patieso veselības stāvokli, paziņoja opozīcijas līderis un Mirandas pavalsts gubernators Enrike Kapriless.

“Visticamāk, viņi pēdējos divus mēnešus mums melojuši par republikas prezidenta stāvokli,” norādīja politiķis. Pēc viņa teiktā, Venecuēlas vadība jau melojusi, solot, ka nacionālā valūta netiks devalvēta, kas gan trešdien notika. Venecuēlas nacionālā valūta tika devalvēta attiecībā pret ASV dolāru par 32 procentiem, lai iegrožotu milzīgo budžeta deficītu. Oficiālais bolivāra kurss pret dolāru, sākot ar trešdienu, pazemināts no 4,3 līdz 6,3.

“Ja cilvēks var parakstīt dokumentus, kāpēc gan viņš nevarētu uzrunāt tautu? Viņi melo – prezidents patiesībā neko nesaka un neparaksta,” pārliecināts opozīcijas līderis. 58 gadus vecais Čavess pēc vēža operācijas šobrīd atgūstas Kubā, un kopš pēdējās operācijas, kas tika veikta 11. decembrī, sabiedrībā viņš nav redzēts. Čavess ir bijušais armijas desantnieks un pie varas ar naftas resursiem bagātajā Latīņamerikas valstī nāca 1999. gadā Neraugoties uz bažām par viņa veselības stāvokli, Čavess oktobrī atkal uzvarēja prezidenta vēlēšanās. Tomēr slimības dēļ viņš nespēja 10. janvārī piedalīties inaugurācijas ceremonijā, kas tagad ir uz nenoteiktu laiku atlikta.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+