×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
6. maijs, 2013
Drukāt

Opozīcijas mītiņā Maskavā pulcējas desmitiem tūkstoši cilvēku

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Maskavā Bolotnaja laukumā pirmdien, 6.maijā, notika vērienīgs opozīcijas mītiņš, kurā atbilstoši organizatoru aplēsēm pulcējušies desmitiem tūkstoši cilvēku. Mītiņš tika rīkots, pieminot tieši pirms gada notikušās opozīcijas “Miljonu marša” dalībnieku sadursmes ar policiju, kā arī pieprasot politieslodzīto atbrīvošanu.

Viens no redzamākajiem opozīcijas līderiem Iļja Jašins tviterī ierakstījis, ka mītiņā sapulcējušies 30 tūkstoši cilvēku. Tostarp Kreisās frontes līderis Sergejs Udaļcovs, kurš pats mītiņā nevarēja ierasties, jo atrodas mājas arestā, tviterī rakstīja, ka dalībnieku skaits esot pat 50 tūkstoši.

Mītiņa organizatoriem neizdevās pabeigt galvenās skatuves montāžas darbus, jo darbu gaitā dzīvību zaudēja strādnieks, un negadījuma vietā sāka strādāt izmeklētāji.

“Miljonu maršs” pērn tika rīkots, protestējot pret Vladimira Putina inaugurāciju prezidenta amatā. Opozicionāru un policijas sadursmēs toreiz tika ievainoti vairāki desmiti cilvēku, tomēr saistībā ar civilistu gūtajām traumām krimināllieta netika ierosināta.

Tomēr Krievijas Federācijas Izmeklēšanas komiteja ierosināja krimināllietu par masu nekārtībām un pret varas pārstāvjiem vērstu vardarbību.

Saistībā ar tā dēvēto “Bolotnaja lietu” apsūdzēti aptuveni 30 cilvēki, to lielākā daļa atrodas apcietinājumā. Diviem apsūdzētajiem jau ir piespriests reāls cietumsods.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+