×
Mobilā versija
+20.3°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
21. maijs, 2015
Drukāt

Opozīcijas partijas pieļauj prasīt Straujumas demisiju saistībā ar pensiju indeksāciju (8)

Foto - LETAFoto - LETA

Saeimā pārstāvētās trīs opozīcijas partijas vienojušās rosināt sasaukt Saeimas ārkārtas sēdi, kā arī pieļauj vajadzības gadījumā prasīt Ministru prezidentes Laimdotas Straujumas (“Vienotība”) demisiju, ja netiks veikti grozījumu pensiju likumā, liecina aģentūras BNS rīcībā esošā informācija.

Opozīcijas partijas aicinās Saeimas prezidiju sasaukt ārkārtas sēdi, kurā tiks izskatīts viens jautājums – Saeimas lēmuma projekts “Par uzdevumu Ministru kabinetam nekavējoties iesniegt Saeimai grozījumus likumā “Par valsts pensijām” saistībā ar kompensācijas mehānismu tiem pensionāriem, kuru apdrošināšanas iemaksu algas indekss ir mazāks par skaitli “1” izskatīšana”.

“Saskaņa”, Latvijas Reģionu apvienība (LRA) un “No sirds Latvijai” pauž, ka ir ļoti svarīgi, lai personām, kuru pensijas kapitāla noteikšanā ņemti vērā apdrošināšanas iemaksu algas indeksi, kas mazāki par skaitli “1”, krīzes laika piešķirtās pensijas tiktu pārrēķinātas.

Gadījumā, ja valdība nepildīs savā deklarācijā noteikto un neizveidos kompensācijas mehānismu, opozīcijas partijas pieļauj prasīt Straujumas valdības demisiju, jo esot redzams, ka nepildās sociālais budžets un šāda pensiju kārtība rada sociālo nevienlīdzību.

Ārkārtas sēdes sasaukšanas iniciators “Saskaņas” deputāts Andrejs Klementjevs pauda, ka valdībai ir jāpilda dotie solījumi un jāīsteno sociālā politika, lai vairotu sabiedrības labklājību. “Bet, ja šos solījumus nevar izpildīt, ir jādemisionē,” viņš teica.

Jau ziņots, ka ministri otrdien aiz slēgtām durvīm pieņēmuši lēmumu atbalstīt izmaiņas invaliditātes pensijas pārrēķināšanas kārtībā, kas saistītas ar Satversmes tiesas spriedumu. Tomēr pārējo Labklājības ministrijas (LM) rosināto pensiju likuma grozījumu, kas paredzēja vairākas izmaiņas, izskatīšana atlikta uz augustu, kad tiks skatīti visu citu ministriju pieprasījumi nākamo gadu budžetiem.

LM izstrādātie grozījumi paredz vairākas izmaiņas. No 2015.gada 1.jūlija rosinātas izmaiņas pensiju indeksācijā, turpmāk indeksācijā piemērojot 50% no vidējā iemaksu algas pieauguma pašlaik esošo 25% vietā, kā arī invaliditātes pensiju pārrēķināšanas kārtība saistībā ar Satversmes tiesas spriedumu.

Grozījumi paredz izmaiņas pensijas kapitāla aktualizēšanas kārtībā, nofiksējot kapitāla indeksu, lai tas turpmāk nebūtu zemāks par skaitli “1”. Šīs izmaiņas stātos spēkā no 2016.gada 1.janvāra.

No 2016.gada 1.janvāra bija plānots pārrēķināt pensijas, kuras skāra negatīvais indekss ekonomiskās krīzes dēļ.

LM iepriekš informēja, ka personām, kurām pensijas kapitāla noteikšanā ņemti vērā apdrošināšanas iemaksu algas indeksi, kas mazāki par skaitli “1”, pensiju paredzēts pārrēķināt un palielināto pensijas apmēru sākt izmaksāt: 2010.gadā piešķirtās vai pārrēķinātās pensijas – no 2016.gada janvāra; 2011.gadā piešķirtās vai pārrēķinātās pensijas – no 2017.gada janvāra; 2012., 2013., 2014. un 2015.gadā piešķirtās vai pārrēķinātās pensijas – no 2018.gada janvāra.

Pensijas starpība par iepriekšējo periodu netiktu maksāta.

Ja visas izmaiņas gūtu atbalstu, pēc LM aprēķiniem, šogad tam papildus vajadzēs 1,6 miljonus vairāk, 2016.gadā, salīdzinot ar 2015.gada budžetu, – 72,9 miljonus eiro vairāk, 2017.gadā – 150,7 miljonus vairāk, 2018.gadā – 246,5 miljonus vairāk attiecībā pret šā gada plānotajiem izdevumiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. Ko Jus si nekad neatkapsies no ienemama amata ,aceros sita sev pa krutim un galvu izslejusi NEKAD MUZA NEATKAPSOS,kur vel labak vares aptirit pensionarus un TIK NEKRIETNI MELOT(tas varbut vinai iet lidzi genos ta melosana),bet tauta loti labi atceras vinas solito ta ka DEMISIJU,DEMISIJU,DEMISIJU.

 2. Opozīcija strādā uz publiku. Re cik intriģējoši! Gāzīs valdību. Bet vai paši pie siles tikuši nepaliks tā pat kā Grieķijas jaunā valdība? Solīt un prasīt jau var, bet kā ar to izpildi???

 3. Ko nu cepas,Krievijai nav naudas,lai arī pēc varas sagrābšanas spētu maksāt pensijas visiem tiem,kuri nav gribējuši strādāt padomju laikā un negrib to arī tagad!Slaistu opozīcijas partijas…

 4. ZZS un Saskaņas saspēles paraugstunda..visas darbības MK un pēc tam Saeimā tiek saskaņotas un par upuriem/ieroci šoreiz izvēlēti pensionāri

 5. Ne jau valdiibas mainja to mainiis. to var mainiit tikai tad, ja sheit dziivojoshie pilsonji, deputaati mainiis domaashanu, tiem kam taada ir. Ne tikai visu sev, bet arii domaat par valsts labumu. Un attieciigi valsts iereednji domaas par tiem liidzekljiem, ko sanjem no nodoklju maksaataajiem un izmantos to lietderiigi valsts un lidzpilsonju labklaajiibas celjshanai. un 10% no tiem lai arii ierednjiem maksaa algaas. Bet ja domaashanu nemainiisies, tad visur taa arii paliks otkati prokati utml, ko dzird informaacijas telpaa! Jaasnjem sevi rokaas un jaamainaas, saakot katram ar sevi!

 6. Nu valsts pamats ir tās pilsoņi un iedzīvotāji. Ja valsts nespēj nodrošināt lielai daļai pilsoņu cilvēka cienīgas vecumdienas, kas iestājās par valsts neatkarības atjaunošanu un piedalījās Baltijas ceļā un piedalījās Barikādēs Saeimas aizstāvībai, tagad vecumdienās tiek pazemoti un mazāk nodrošināti nekā noziedznieki cietumā. Ir jāmainās valdībai un tās prioritātei ir jābūt cilvēkam, nevis austrumu partnerība un Āfrikas bēģļu jautājumi.

  • Lasu jūsu komentu un brīnos,kā var kaut ko tādu samurgot! Pensiju cien., maksā ne par barikādēm vai Baltijas ceļiem,BET PAR NOSTRĀD”
   ATIEM darba gadiem un soc.iemaksām pensiju fondā.Barikādēs varēja vienkārši tupēt bomzis deļ zupas šķīvja,kurš nav strādājis,bet 1/2 dzīvi nosēdējis valsts “maizē”.Un bija zemnieki u.c. profesiju strādnieki,inteliģence ar N-to gadu stāžu.Vai tad visiem kā komunismā VIENĀDAS pensijas??Diez vai jūs to gribētu attiecināt uz sevi līdzinoties ar nestrādājušu dzīves “dedzinātāju”?
   Bet par opozīcijas aktivitātēm jau bija sen zināms.Pats resnais Urbis sen to pieteica !!UN te nu var būt laba andele starp koalīciju un SC prezidentu vēlot un izārdot šo valdību lai uzceptu ko SC,ZZS utt. piederīgāku.
   Tāds pretīgs politisko humpalu tirgus !!

 7. Tukša muldēšana.Populisma paraugstunda.

Draugiem Facebook Twitter Google+