×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
1. jūlijs, 2016
Drukāt

Optimists Ingars (2)

Foto - Ivars BušmanisFoto - Ivars Bušmanis

Gaiziņkalna dien­­­vidu pakāji apsaimnieko Ingara Garbovska SIA “Gaiziņkalns”. Ingars ir vietējais, stingri cenšas sasniegt nosprausto mērķi. Jau pirms septiņiem gadiem mēģināja apsaimniekošanā iegūt 54 ha lielo teritoriju. Neizdevās. Pirms trīs gadiem zemes īpašniece Amerikā tomēr īpašumu viņam iznomāja.

 

Jaunais un uzņēmīgais saimnieks sešus gadus darbojies vairākās valstīs, tomēr atgriezās Latvijā. “Tāpēc, ka te ir vislabāk,” viņš īsi atbild. Ingars kopš bērnības slēpo Gaiziņā un, redzot, kā kalns iet postā, apņēmās to izveidot mūsdienīgu un sabiedrībai pieejamu. Nu jau trīs gadus tiek īstenots vissvarīgākais tūristu piesaistes nosacījums – kopta daba. Grilēšanas vietai saimnieks pats no laukakmeņiem izveidojis interesantu segtu amfiteātri. Paplašinātais dīķis neviļus iznācis Latvijas kontūrai līdzīgs. Bijušajā mežniecības mājā var izmitināt aptuveni 30 viesu, darbojas arīdzan pirts un kafejnīca, kur produktus piegādā no vecāku bioloģiskās saimniecības un maizes ceptuves. Ziemā no trīs trasēm darbojas vien “Dāmu paradīze”, kameršļūkšanas trase un distanču slēpošanas trase 5 km garumā. Pirmajās divās notiekošo var vērot tiešsaistē. Ingars vērš slēpotāju uzmanību uz to, ka Gaiziņā sniegs ir arīdzan tad, kad Rīgā tā nav. “Pie mums šogad 27. martā vēl slēpoja,” tā saimnieks, kas piepalīdz arīdzan vecākiem maizes ceptuvē.

Patlaban “Gaiziņkalns” rīko dažādus pasākumus, tostarp Līgo svētku svinēšanu, skrējienu “Gaiziņkalna bulta”, kur censoņiem, veicot 8 km, desmit reižu divu stundu laikā jāuzskrien Gaiziņā. Ingars gatavojas piesaistīt ES naudas atbalstu un sola, ka šajā ziemā Gaiziņa dienvidu nogāzi noteikti apkalpos sniega lielgabals. Būs arī futbola un volejbola laukumi, kuru izveidei nepietiek naudas. Patlaban SIA “Gaiziņkalns” pakalpojumi ir vieni no vislētākajiem Latvijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Gaiziņkalna apmeklētāja Atbildēt

    Hm…, kādēļ tad uz foto redzams vairāku Gaiziņkalna trašu, kafejnīcas un pirts īpašnieks Juris Stradiņš, nevis aprakstītais Ingars Garbovskis? Dīvaini gan.

Draugiem Facebook Twitter Google+