Mobilā versija
Brīdinājums -1.4°C
Alma, Annemarija
Sestdiena, 25. februāris, 2017
1. jūlijs, 2016
Drukāt

Optimists Ingars (2)

Foto - Ivars BušmanisFoto - Ivars Bušmanis

Gaiziņkalna dien­­­vidu pakāji apsaimnieko Ingara Garbovska SIA “Gaiziņkalns”. Ingars ir vietējais, stingri cenšas sasniegt nosprausto mērķi. Jau pirms septiņiem gadiem mēģināja apsaimniekošanā iegūt 54 ha lielo teritoriju. Neizdevās. Pirms trīs gadiem zemes īpašniece Amerikā tomēr īpašumu viņam iznomāja.

 

Jaunais un uzņēmīgais saimnieks sešus gadus darbojies vairākās valstīs, tomēr atgriezās Latvijā. “Tāpēc, ka te ir vislabāk,” viņš īsi atbild. Ingars kopš bērnības slēpo Gaiziņā un, redzot, kā kalns iet postā, apņēmās to izveidot mūsdienīgu un sabiedrībai pieejamu. Nu jau trīs gadus tiek īstenots vissvarīgākais tūristu piesaistes nosacījums – kopta daba. Grilēšanas vietai saimnieks pats no laukakmeņiem izveidojis interesantu segtu amfiteātri. Paplašinātais dīķis neviļus iznācis Latvijas kontūrai līdzīgs. Bijušajā mežniecības mājā var izmitināt aptuveni 30 viesu, darbojas arīdzan pirts un kafejnīca, kur produktus piegādā no vecāku bioloģiskās saimniecības un maizes ceptuves. Ziemā no trīs trasēm darbojas vien “Dāmu paradīze”, kameršļūkšanas trase un distanču slēpošanas trase 5 km garumā. Pirmajās divās notiekošo var vērot tiešsaistē. Ingars vērš slēpotāju uzmanību uz to, ka Gaiziņā sniegs ir arīdzan tad, kad Rīgā tā nav. “Pie mums šogad 27. martā vēl slēpoja,” tā saimnieks, kas piepalīdz arīdzan vecākiem maizes ceptuvē.

Patlaban “Gaiziņkalns” rīko dažādus pasākumus, tostarp Līgo svētku svinēšanu, skrējienu “Gaiziņkalna bulta”, kur censoņiem, veicot 8 km, desmit reižu divu stundu laikā jāuzskrien Gaiziņā. Ingars gatavojas piesaistīt ES naudas atbalstu un sola, ka šajā ziemā Gaiziņa dienvidu nogāzi noteikti apkalpos sniega lielgabals. Būs arī futbola un volejbola laukumi, kuru izveidei nepietiek naudas. Patlaban SIA “Gaiziņkalns” pakalpojumi ir vieni no vislētākajiem Latvijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Gaiziņkalna apmeklētāja Atbildēt

    Hm…, kādēļ tad uz foto redzams vairāku Gaiziņkalna trašu, kafejnīcas un pirts īpašnieks Juris Stradiņš, nevis aprakstītais Ingars Garbovskis? Dīvaini gan.

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+