Praktiski
Mājas

Oranžā krāsa interjerā. Modē drosmīgi kontrasti0

Oranžā krāsa lielos laukumos lieliski iederas interjeros, kas paredzēti sabiedriskām aktivitātēm, jo tā mazina aizkaitināmību un veicina savstarpējo saziņu. Savukārt privātās telpās daudziem labāk patīk salīdzinoši nelieli koši akcenti, novērojuši interjera dizaineri.

Pirms kāda laika populāra izvēle bija kombinēt oranžo un brūno krāsu, bet šobrīd modernāk ir izmantot pretstatus, radot ekspresionistiskus krāsu salikumus, piemēram, vienu sienu nokrāsojot spilgti oranžu un tai iepretī novietojot kādu liela apjoma priekšmetu – dīvānu vai grīdas vāzi.

Vecāki nekļūdās, bieži izraugoties dažādus oranžās krāsas toņus bērnu istabām – tā tiek panākta aktīva, priecīga noskaņa, kas mazina nomāktu garastāvokli.

Drosmīgākiem mājokļu saimniekiem iesaka izmēģināt oranžās un rozā, oranžās un sarkanās krāsas kombinācijas. Pastelīgāku interjeru cienītājiem arī nevajag no tās pavisam atteikties, jo, piemēram, persiku un aprikožu toņi ir atvasinājumi tieši no oranžās krāsas.

Saistītie raksti

Simtprocentīgi nekļūdīsies tie, kuri izraudzīsies oranžo krāsu akcentiem – nereti pietiek ar dažiem spilgtiem spilveniem, lai atdzīvinātu pelēcīgu krāsu gammu, vai pat tikai oranžu ziedu kombināciju lielā vāzē.

LA.lv