Pasaulē
Eiropa

Orbāna partija “Fidesz” noraida ultimātu0


Ungārijas premjers Viktors Orbāns.
Ungārijas premjers Viktors Orbāns.
Foto: AFP/LETA

Ungārijas premjerministra Viktora Orbāna partija “Fidesz” noraidījusi ultimātu, kas tai izvirzīts, lai partija varētu arī turpmāk palikt Eiropas Parlamenta lielākajā frakcijā.

Orbānam ir jāizpilda trīs nosacījumi, lai “Fidesz” varētu palikt Eiropas Tautas partijas (EPP) frakcijā EP, intervijā Vācijas laikrakstam “Bild” norādīja EPP līderis Manfrēds Vēbers, atzīstot, ka radušies “fundamentāli jautājumi attiecībā uz [“Fidesz”] demokrātiskajiem principiem un politisko stilu”.

“Fidesz” preses sekretārs Balāžs Hidvēgi atbildēja, ka “Eiropas kristīgo vērtību aizstāvēšana un migrantu apturēšana “Fidesz” ir svarīgāka par partijas disciplīnu”. “Attiecībā uz to mēs nepiekāpsimies,” uzsvēra Hidvēgi.

Attiecības starp nacionāli konservatīvo Orbānu un ES vadību ir saspringtas kopš 2015. gada migrācijas krīzes, bet nesenā kampaņa Ungārijā, kuras ietvaros parādījās pretrunīgi vērtēti plakāti, spriedzi palielinājusi vēl vairāk. Teju divas nedēļas Ungārijā sabiedriskās vietās bijuši izvietoti plakāti, kuros attēlots Eiropas Komisijas prezidents Žans Klods Junkers un liberālais filantrops, ASV miljardieris Džordžs Soross. Kā noprotams no plakātu teksta, Junkers un Soross vēlas sekmēt nelegālo imigrāciju uz Eiropu. EK to kategoriski noliegusi.

Lai “Fidesz” varētu palikt EPP, Orbānam jāizbeidz kampaņa pret EPP kolēģi Junkeru, jāatvainojas citām EPP partijām un jāizbeidz spiediens pret Sorosa Centrāleiropas universitāti.

EPP vadība par “Fidesz” likteni balsos 20. martā. Iespējama gan partijas izslēgšana no EPP, gan tās darbības apturēšana uz laiku.

LA.lv
LE
LETA
Pasaulē
Lietuva ar ASV paraksta 145 miljonu eiro vērtu līgumu par kaujas mašīnu iegādi
5 stundas
VS
Viesturs Sprūde
Pasaulē
Hitlera cilindrs 50 tūkstošu eiro vērts
6 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Žurkas Igaunijā sagrauž kabeli un uz vairākām stundām traucē e-pakalpojumus 1
8 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

RO
Regīna Olševska
Ekonomika
Minimālās pensijas nepieaugs tik strauji, kā cerēts
2 stundas
LE
LETA
Dabā
Sals līdz -7 grādiem: laika prognoze piektdienai
4 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Šokējošs skats Rīgas ielās: policija izplata lūgumu sabiedrībai 1
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Zolitūdē piemin lielveikala sabrukšanas sesto gadadienu
1 stunda
LE
LETA
Pasaulē
Vīrietis sācis vilkt bērnu sev līdzi… Igaunijā par bērnu izsekošanu aiztur Latvijas pilsoni
2 stundas