×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
25. septembris, 2016
Drukāt

Orbāns aicina izveidot milzīgu migrantu nometni Lībijā (3)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Ungārijas premjerministrs Viktors Orbāns

Ungārijas premjerministrs Viktors Orbāns migrācijai veltītā minisamitā Vīnē ierosinājies Eiropas Savienībai (ES) izveidot Lībijā milzīgu migrantu nometni, kurā izvietot patvēruma meklētājus no Āfrikas, pirms tie sasniedz Eiropu.

Viņaprāt, nometnes vadību būtu jāuzņemas Lībijas jaunajai valdībai.

Orbāns sacīja, ka ES būtu jāuzņemas pilnīga kontrole pār savām ārējām robežām.

Ugārijas premjers arī aicināja atcelt Lībijai noteikto ieroču embargo un atbalstīt Lībijas Atbrīvošanas armiju – grupējumu, kas iepriekš bija pazīstams ar nosaukumu Brīvā Lībijas armija.

ANO atbalstītā Lībijas nacionālās vienotības valdība, kas bāzējas Tripolē, cīnās par kontroli valstī ar konkurējošu administrāciju, kas bāzējas valsts austrumos.

Cīņa par kontroli ir pastiprinājusi bažas par pilsoņkara izcelšanos Lībijā, kas ieslīga haosā pēc vairākas desmitgades valdījušā pulkveža Muamara Kadafi režīma gāšanas 2011.gadā.

Tikmēr Lībijas 1770 kilometrus garā piekraste ir kļuvusi par izejas punktu tūkstošiem nelegālo imigrantu, kas vēlas nokļūt Eiropā.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Ungārijas premjers ORBĀNS ir domājošs valdības galva, kuram savas valsts pastāvēšana un drošība ir galvenais kritērijs!

  2. Vismaz viens ar veselu galvu !!

  3. Arī kāda prātība doma, bet kā Itālija ( tur daudzi pelnās uz bēgļu rēķina un pat organizē peļņu ). Ko Latvija prezidents _ modes skatēs….?

Draugiem Facebook Twitter Google+