Pasaulē
Eiropa

Orbāns aicina noraidīt globalizāciju0


Ungārijas premjers Viktors Orbāns.
Ungārijas premjers Viktors Orbāns.
Foto: AFP/LETA

Ungārijas premjerministrs Viktors Orbāns aicinājis vēlētājus nākamgad paredzētajās Eiropas Parlamenta vēlēšanās noraidīt globalizāciju un atbalstīt “patriotisma kultūru”.

Orbāns sacīja, ka Eiropas Savienības vadība vēlas radīt “Eiropas impēriju”, kas pakļautu nacionālās valstis. “Ja imigrācija turpināsies, terors kļūs par dzīves sastāvdaļu lielajās pilsētās un “iedzimtie eiropieši” kļūs par minoritāti,” paziņoja premjers, piedaloties 1956. gada antikomunistiskās revolūcijas atceres pasākumā.

Ungārijas tauta 1956. gada 23. oktobrī sāka sacelšanos pret Padomju Savienības uzspiesto komunistisko marionešu režīmu. 4. novembrī Maskavas bruņotie spēki sacelšanos apspieda, un Ungārija bija spiesta palikt padomju kontroles zonā līdz pat 1990. gadam.

Orbāns pārstāv stingru imigrācijas politiku, pateicoties kurai konservatīvajai partijai “Fidesz” vēlēšanās aprīlī izdevās saglabāt divu trešdaļu vairākumu parlamentā.

Orbāns pārmetis Eiroparlamentam mēģinājumu šantažēt Budapeštu par tās nostāju imigrācijas jautājumos. “Ungārija tiek nosodīta, jo ungāru tauta nolēmusi, ka šī valsts nebūs migrantu valsts,” paziņoja Orbāns. “Ungārija aizsargās savas robežas, apturēs nelegālo migrāciju un aizstāvēs savas tiesības,” viņš uzsvēra. Budapešta apgalvo, ka tās īstenotā imigrācijas politika un suverēno tiesību aizsardzība ir saskaņā ar Eiropas vēlētāju noskaņojumu.

LA.lv