×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
21. novembris, 2014
Drukāt

Orbans aizstāv labas attiecības ar Krieviju (9)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Ungārijas premjerministrs Viktors Orbans, kuram Eiropas Savienība un ASV pārmet pārlieku tuvināšanos Krievijai, paziņojis, ka viņa valsts nevar tikt piespiesta nostāties kāda pusē, informē ziņu aģentūra “Reuters”.

Ar šādu paziņojumu Ungārijas valdības vadītājs nāca klajā ārvalstīs dzīvojošo etnisko ungāru kopienu līderu ikgadējā saietā, kas notika Budapeštā. Orbans norādīja, ka Ungārija ieņem tādu pašu pozīciju attiecībās ar Ukrainu kā Eiropas Savienība, kā arī iestājas par Ukrainas teritoriālo vienotību. Taču vienlaikus, kā uzsvēra Orbans, “Ungārijai ir jārīkojas atbilstoši savām nacionālajām interesēm, pat ja tas nozīmē nokaitināt Briseli un Vašingtonu”.

“Mūsu uzdevums ir noteikt pašiem savas intereses un pašiem savu pozīciju,” paziņoja Ungārijas premjerministrs. “Esmu pārliecināts, ka jautājums par to, kurā pusē mēs nostājamies, atbilst komunistu tradīcijumām. Mums ir jāuzdod jautājums par to, kādas ir ungāru intereses, nevis kā pusē mēs nostāsimies.”

Ungārija ir parakstījusi desmit miljardus eiro vērtu līgumu ar Krieviju par kodolspēkstacijas būvi Ungārijā. Tā arī ir apņēmusies būvēt gāzes cauruļvadu “South Stream”, kaut arī Brisele iebilst pret to, norādot uz to, ka būvniecības process ir pretrunā ES likumiem. Tāpat Ungārija lēmusi apturēt gāzes piegādes Ukrainai.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. Kad jūs beigsiet sēt naidu starp krieviem un latviešiem?! Vai nav apnicis bučot amerikāņiem ..?!

 2. Tāmnieks/luterānis Atbildēt

  Uzskatu, ka Ungāriju un ungārus mazliet pazīstu, tādēļ esmu ļoti pārsteigts.
  iepazinu šo zemi un tautu tādā sakarībā, ka 2,5 gadus biju viņu “atbrīvotāju” rindās. Tā, ka 2 gadus piedalījos Budapeštas čempionātā volejbolā, kas norisinājās 4 riņķos, paspēju izbraukāt pilsētas un piepilsētu vistālākos stūrus, kontaktēties ar ierindas ļaudīm un reizēm arī ar kādiem vidēja mēroga funkcionāriem. Bet astoņdesmito gadu beigās, izmantojot senus sakarus, ieguvu jaunus kontaktus, kas palīdzēja tikt pie mazliet modernākām tehnoloģijā, iekārtām un arī neliela tirgus.
  Visi ungāri ir PRET SU, tagad RU, pret to, ka rumāņi atņēma lielus ungāru apdzīvotus apgabalus, ka slovāki apspiež savā zemē ungārus un aizliedz viņu valodu, par to, ka, kā viņi paši saka, dzimtene (daļa Ukrainas Aizkarpatu) ir atstājusi savu tautu. Viņi joprojām neaizmirst 1956. gadu zvērības. Brīnos par to Orbanu! Domāju, ka reiz viņi šo uzvilks kādā akācijā

 3. Iespaids, ka ungārijas tauta neko nav mācījusēs no savām pēckara attiecībām ar Krieviju ne PSRS veidolā, ne Federatīvās Republikas veidolā. Kā citādi saprast Orbana piedzīvojumu meklējumus mūsdienu agresīvā nacionālismā ieslīgušājā valstī? Gan jau Putins dos viņiem vēlamās uzvedības paraugstundu, un tad nāksies domāt par savas ādas glābšanu.

 4. Orbāns ir kangars.

 5. A ko ta lien iekš ES?

 6. Mēs gan pastalās uz Briseli un uz vēdera uz Vašingtonu.

  • Man gan Latvijas politika vairāk atgādina svingeru pasākumu kur divi veči ņem priekšā vienu sievieti un Tā sieviete ir Latvija, tikai nesaprotu ar kuru pusi pret ko viņa pagriezusies .Vairāk jau izskatās , ka ar pakaļu pret Briseli bet ar seju pret Vašingtonu.

 7. Putins aplaida Orbanu ar vēzi.

 8. atbrivoties no sis Putina marionetes

Draugiem Facebook Twitter Google+