Pasaulē
Eiropa

Orbāns: ES jārūpējas par robežām, nevis par patvēruma meklētāju labklājību1


Ungārijas premjerministrs Viktors Orbāns
Ungārijas premjerministrs Viktors Orbāns
Foto – AFP/LETA

Ungārijas premjerministrs Viktors Orbāns pirmdien kārtējo reizi nokritizējis Eiropas Savienības (ES) patvēruma politiku, aicinot bloku labāk apsargāt savu ārējo robežu, nevis lauzīt galvu, kā parūpēties par tiem patvēruma meklētājiem, kas jau ieradušies ES.

“ES nav jākoncentrē uzmanība uz [patvēruma meklētāju] pārdalīšanu [starp dalībvalstīm], bet gan uz savu robežu aizsardzību,” pēc tikšanās Sofijā ar Bulgārijas premjerministru Borisu Boiko norādīja Orbāns.

Viņš piebilda, ka Eiropas Komisijas izstrādātā patvēruma meklētāju pārdales sistēma “nav laba” un ka dalībvalstīm pašām jāļauj lemt, kam tās gatavas piešķirt patvērumu.

Orbāns paziņoja, ka Budapešta piedāvās alternatīvu modeli patvēruma meklētāju uzņemšanai.

“Migrācija apdraud mūsu drošību, mūsu dzīvesveidu un kristīgo kultūru,” norādīja Ungārijas premjers, piebilstot, ka nelegālo imigrantu pieaugošais skaits ir “tumši mākoņi, kas sabiezē pār Eiropu”.

Ja saglabāsies pašreizējā tendence, Eiropas valstis kļūs par musulmaņu zemēm, brīdināja Orbāns. “Nācijas izzudīs, Rietumi sagrūs, kamēr Eiropa pat neapjēgs, ka tiek okupēta,” piebilda Ungārijas valdības vadītājs.

Viņš atkārtoti arī kritizēja, Vācijas kancleres Angelas Merkeles atvērto durvju politiku, atļaujot 2015.gadā valstī nekontrolēti ieplūst gandrīz miljonam nelegālo imigrantu, un apsūdzēja “politiķus Briselē, Berlīnē un Parīzē” par “Eiropas pakļaušanu briesmām”.

“Rietumeiropa kļūs par imigrācijas zonu, par jauktu iedzīvotāju pasauli, kamēr Centrāleiropa dosies citā virzienā,” uzsvēra Orbāns.

LA.lv