×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
13. aprīlis, 2012
Drukāt

Orbans nosoda ES “šantāžu” par starptautisko aizdevumu

orbans

Ungārijas premjerministrs Viktors Orbans intervijā nacionālajam radio MR1 asi kritizēja Eiropas Savienību par politisko nosacījumu noteikšanu starptautiskajam aizdevumam, kas Budapeštai tik ļoti nepieciešams.

“Politisko nosacījumu radīšana, piemēram, tieslietu sistēmai, līdzinās šantāžai, kas nav pieņemama ES,” norādīja Orbans. “Starptautiskais valūtas fonds (SVF) finanšu nosacījumus nenosaka, taču ES domā par politisko nosacījumu noteikšanu.”

Ungārija pērn novembrī SVF un ES lūdza 15-20 miljardu eiro kredītlīniju, kad nacionālās valūtas forinta vērtība attiecībā pret eiro bija nokritusies līdz rekordzemam līmenim un aizņemšanās izmaksas sasniedza rekordu. Taču Brisele vēlāk brīdināja, ka līdzekļu piešķiršana būs atkarīga no Budapeštas spējas pierādīt demokrātisko principu ievērošanu.

Ungārijas konservatīvā valdība izpelnījusies starptautisku kritiku par konstitūcijas grozījumiem, kā arī par jauno mediju likumu, kas, pēc dažu domām, liecinot par valsts nosliekšanos autoritārisma virzienā.

Savukārt pagājušajā mēnesī Eiropas Komisija paziņoja, ka devusi Ungārijai mēnesi laika, lai tā veiktu grozījumus divos pretrunīgi vērtētos likumos, pretējā gadījumā pret to tiks sākts tiesas process Eiropas Savienības Tiesā. Orbanam 23. aprīlī paredzēts tikties ar EK prezidentu Žozē Barozu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+