×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
1. marts, 2016
Drukāt

Ungārijas premjerministrs: ES vadītājiem nav gribas apturēt migrantu plūsmu (15)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Ungārijas premjerministrs Viktors Orbāns

Ungārijas premjerministrs Viktors Orbāns nedēļas nogalē ziņojumā par valsts stāvokli asi kritizēja Eiropas Savienības vadītājus par gribas trūkumu apvaldīt migrācijas krīzi un solīja pretoties Briseles spiedienam uzņemt vairāk bēgļu.

 

Daudzkulturālisms ir miris

Orbāns paziņoja, ka krīzē nevaino migrantus, jo, dodoties uz Eiropu, viņi “tikai dara to, ko uzskata par labāku sev”. Ungārijas valdības vadītājs asi kritizēja ES līderus, kuri nav spējuši izstrādāt plānu migrantu straumes vēršanai pretējā virzienā, raksta izdevums “EUobserver”. “Eiropas nākotni pirmām kārtām apdraud nevis tie, kas grib doties šurp, bet tie politiskie, ekonomiskie un intelektuālie līderi, kas cenšas pārveidot Eiropu pretēji Eiropas tautu gribai,” teica Orbāns. “Migrāciju var apturēt,” apgalvoja Orbāns, jo Eiropai “ir tehnoloģiskais, stratēģiskais un ekonomiskais spēks sevi aizsargāt.” “Nopietna problēma ir jau tā, ka Brisele nevar organizēt Eiropas aizsardzību, bet vēl lielāka problēma ir tā, ka tai nav gribas tā rīkoties,” apgalvoja Orbāns. Viņš vainoja Vācijas kancleres Angelas Merkeles gatavību uzņemt bēgļus kā vienu no krīzi izraisījušiem faktoriem, paziņojot, ka “wilkommenspolitik” (“apsveikšanas politika”) nāca kā pārsteigums, jo pirms dažiem gadiem vairāku Eiropas valstu vadītāji atzina, ka “daudzkulturālisms ir miris”.

 

“Briseles kosmopolīti” ir jāaptur

Orbāns ir bijis Austrum­eiropas valstu koalīcijas priekšgalā, kas pretojās Briseles aicinājumiem dalīt bēgļu uzņemšanas nastu, Ungārijai un Slovākijai apstrīdot ES lēmumu Eiropas Tiesā, atzīmē “EUobserver”. Pretrunīgais premjerministrs, kurš ticis kritizēts par žoga celšanu uz dienvidu robežas ar Serbiju un Horvātiju, paziņoja, ka viņa valdība gatavojas būvēt žogu arī gar Rumānijas robežu. Viņaprāt, Austrumeiropas valstis labāk izprata “masu migrācijas draudu”, jau redzot pirmās brīdinošās pazīmes, nekā Rietumeiropas valstis, kuru realitātes izjūta bija “notrulināta”. Orbāna ieskatā, ES atbilde uz migrantu krīzi ir “absurda”. Viņš salīdzināja ES vadību ar kuģa kapteini, kam draud katastrofa, bet kurš velta laiku, “izstrādājot glābšanas laivas, kur aizliegts smēķēt, tā vietā, lai censtos izvairīties no sadursmes”. Ungārijas premjers paziņoja, ka “jaunienācēji negrib integrēties”, un nav iespējams aizvietot novecojošo eiropiešu darbaspēku ar jaunu musulmaņu masām, jo “paralēlas sabiedrības apdraud Eiropas drošību un identitāti”. Orbāns, kurš nicina politisko korektumu, teica, ka Eiropas “kosmopolītiskie vadītāji” ir zaudējuši saikni ar saviem vēlētājiem, kuru vairākums ir nacionāli noskaņoti. Ungārijas premjerministrs mudināja Eiropas vadītājus veidot politiku uz realitātes pamata, citādi viņi lemti neveiksmei. “Lai gaist ilūzijas, ideoloģija un mirāžas sapņi,” viņš teica vēstījumā Eiropas līderiem, piebilstot, ka Rietumeiropas valstis nav spējušas integrēt migrantus, kas ieradušies pēdējos gadu desmitos.

 

Eiropas Austrumi un Rietumi nav viens otram parādā

“Brisele ir jāaptur,” uzstāja Orbāns, paziņojot, ka Ungārija vērsīsies pret obligāto kvotu plānu bēgļu pārvietošanai, ko paredzēts izskatīt Eiropadomes virsotņu apspriedē 6. martā. “Mēs nedrīkstam pieļaut, ka tiekam piespiesti importēt viņu neveiksmīgās imigrācijas politikas rūgtos augļus. Mēs negribam un neimportēsim noziedzību, terorismu, homofobiju un antisemītismu Ungārijā,” teica Orbāns. “Ungārijas pilsētās nebūs rajonu, kur nav likuma varas. Te nebūs nemieru, netiks dedzinātas bēgļu nometnes un nebūs bandu, kas vajā mūsu sievas un meitas,” teica Ungārijas premjerministrs, atgādinot par nesenajiem uzbrukumiem bēgļu centriem pēc masveida seksuālās vardarbības, ko veica migranti vairākās Eiropas valstīs gadu mijā.

Orbāna ieskatā, ES ir divi grupējumi: unionisti, kuri tic Eiropas Savienotajām Valstīm un obligātām migrantu pārvietošanas kvotām, un “suverēnisti”, kas redz Eiropu kā brīvu nāciju koalīciju un noraida “arvien ciešāku savienību”. “Spiediens no Briseles var sagraut Eiropas tautu aliansi,” uzskata Ungārijas premjerministrs. Viņš vērtēja ES agrāk pieņemto lēmumu par 120 000 bēgļu sadalīšanu savienības dalībvalstīs kā “neveiksmīgu, nesaprātīgu, netaisnīgu un nelikumīgu”, jo tas pieņemts, apejot nacionālo suverenitāti. Orbāns aicinājis rīkot referendumu, lai Ungārijas iedzīvotāji varētu izteikt savu viedokli par bēgļu obligāto pārvietošanas plānu. Viņš paziņoja, ka nesen izteiktie draudi apturēt finansējumu Austrumeiropas valstīm, ja tās neuzņems migrantus, ir “šantāža”, jo Rietumeiropas firmas ir ieguvušas ne mazāku peļņu šajās valstīs kā to saņemtie maksājumi no ES fondiem. “Mēs neko neesam viens otram parādā,” apgalvoja Orbāns.

Pievienot komentāru

Komentāri (15)

 1. Dievs, svētī Orbanu!

 2. … nav gribas apturēt demografisko invāziju. Tāpēc arī šie ES vadītāji (Junkers, Mogerīni un pārējie) ir ar steigu jānomaina.

 3. Sis premiers jau nemaz nedoma par Eiropu un ari par Ungariju. Vins dejo starp Brisseli un Puteni
  un tada veida cer kautko nopelnit!

  • Tieši šis premjers Orbāns domā par savas valsts Ungārijas un citu Eiropas valstu nākotni, bet kāds neizglītots un mazu smadzeņu “lasītajs” to nav spējīgs saprast.

   • Pilnīgi piekrītu Jūsu Anna teiktajam! Vai ir kāds Politiķis Latvijā? Kurš varētu izteikties, dot atbalstu Ungārijas Politiķis, ka Mūsu pusē Latviešu tauta domā Līdzīgi , vienīgais vairāki mūsu Politiķi maļ tikai savējo! Visādi atrunājasun fantazē!Un nemaz neapjēdz, ko nozīmē vai kā jutīsies Latviešu cilvēks, kad Nedod Dievs simtiem, tūkstošiem musulmaņu, arābu, nēģeru kautkur vazāsies, tusosies, gaidīs debess mannā, protams nemaz negribot strādātnepazīstot, ko nozīmē un kā tas īstenībā ir – Intensīvi strādāt, aktīvi, nosvīdušam! Gūstot baudu, par labi, kvalitatīvi un ātri padarītu darbu!

  • Nu jau gan – Orbans vienkārši saka PATIESĪBU – kas daudziem, izrādās, liekas pilnīgi nepieņemami (arī “lasitajam”). Patiesībā jautājums ir, ko (un no kā!) grib nopelnīt Junkers ar Merkeli un Mogerīni! Jeb – vai viņi ar apsēsti?? …..
   Dievs ar viņiem, un lai Dievs ir ar mums!
   🙂

 4. No vārda “suvrenists” – Eiropas savienībai ir jāpārtop par iecietīgu Eiropas suverēno valstu savienību un ne par tādu etnisku un kulturālu putrojumu par kuru sapńo Vācijas vaininieku kompleksa valdība.

 5. Īsts valstsvīrs, kurš aizsargā savu valsti un tautu. Jāsaka, ka arī mūsējie drosmīgi iet viņa pēdās. Kaut gan tas pilnībā ir NA nopelns, ja ne viņi, tad visdrīzāk, pie mums jau pāris tūkstoši migrantu sen būtu klāt.

 6. Ak Dievs, dod Latvijai kaut uz pāris gadiem tādu premjerministru, lūdzu!

 7. Lai arī kā Jūs spļaudāties, taču Valdis Dombrovskis bija viens kārtīgs premjers ar gudru galvu un tiešu valodu.

  • Dombrovskis bija un ir Briseles pakalpiņš, konformists un nožēlojams karjerists. Bet nu labi, ka viņa vairs nav Latvijā, cerams, nekad arī te neatgriezīsies.

 8. Ungārija var lepoties ar savu premjeru! Žēl, ka Latvijā līdz šim nav bijis neviena premjera, ar ko varētu lepoties!

Draugiem Facebook Twitter Google+