×
Mobilā versija
Brīdinājums +10°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
17. septembris, 2014
Drukāt

“Orbīta” 15 gadu pastāvēšanu svin ar izstādi

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Ceturtdien, 18. septembrī, plkst. 18 tiks atklāta multimediāla dzejas izstāde “Orbītai 15” Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, portālam LA.lv pastāstīja grupas sabiedrisko attiecību speciāliste Laura Leimane.

Izstāde, kas tiek atklāta festivāla “Dzejas dienas” ietvaros, iecerēta kā “Orbītas” 15 gadu radošās darbības pārskats, piedāvājot interesantākos un ievērojamākos apvienības veikumus. Izstādes noformējuma koncepciju veidojusi gleznotāja un kino māksliniece Ilva Kļaviņa.

“Orbītai 15” ekspozīcija sastāvēs no pieciem mākslinieciskajiem blokiem. Pirmkārt, tās būs pašu “Orbītas” dalībnieku dzejas grāmatas un apvienības izdotās citu autoru grāmatas. Tāpat iekļautas citu Latvijas un ārvalstu izdevēju izdotās apvienības “Orbīta” grāmatas dažādās valodās. Izstādē tiks demonstrēti video darbi un audio ieraksti, un, visbeidzot, arhīva fotogrāfijas, kas ilustrē “Orbītas” aktivitātes aizvadītajos gados.

Dzejnieku un mākslinieku apvienības “Orbīta” kodolu veido dzejnieki un multimediju mākslinieki Artūrs Punte, Semjons Haņins, Aleksandrs Zapoļs, Žoržs Uaļļiks, Vladimirs Svetlovs, Sergejs Timofejevs un mākslinieks Vladimirs Leibgams.

Apvienība regulāri sadarbojas ar citiem dzejniekiem un māksliniekiem dažādu projektu īstenošanā. Pēdējā laika plašākās “Orbītas” aktivitātes ir projekts “Rīgas dzejas karte” un apvienības dalībnieku un citu Latvijas krievu dzejnieku un mākslinieku grāmatu sēriju izdošana. “Orbīta” devusi lielu ieguldījumu Latvijas krievu un latviešu kultūru savstarpējā integrācijā, veicinot dzejas un prozas darbu tulkošanu un izdošanu bilingvālos krājumos.

“Orbīta” aktīvi piedalās ne tikai Latvijas kultūras dzīvē, bet arī daudzos notikumos ārpus tās – izstādēs, lasījumos, performancēs, vada radošās darbnīcas par videodzeju un urbānās dzejas izpausmes formām Vācijā, Krievijā, Čehijā, Lietuvā, Igaunijā, kā arī Slovākijā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+