Kultūra
Māksla

“Orbītas” mākslinieki “Noasā” startēs individuāli0

Publicitātes foto

16. maijā plkst. 19 peldošajā galerijā “Noass” atklās dzejnieku un mākslinieku grupas “Orbīta” multimediālo izstādi “No kā rodas dzeja?”, informē “Orbīta”.

“Orbītas” dalībnieki Artūrs Punte, Vladimirs Svetlovs, Sergejs Timofejevs un Aleksandrs Zapoļs nolēmuši sameklēt saturīgas atbildes uz triviālo, dzejniekiem bieži uzdoto jautājumu – kā un no kurienes rodas poētiskie teksti. Vai tā ir mehāniska konstruēšana vai drīzāk savdabīga atklāsmju ķēde? Radīšanas entropija vai izjukšanas ritms? Kaut kas gaisā vai īpašs stāvoklis, kurā var ieiet un vēlāk to pamest? Četri dzejnieki devās patiesības meklējumos un nu atgriežas ar savām atbilžu versijām, kas iemantojušas četru instalāciju formu četrās peldošās galerijas “Noass” zālēs.

Mākslinieks un galerijas “Noass” vadītājs Dzintars Zilgalvis uzsver, ka “Noass” jau daudzus gadus uzmanīgi seko līdzi “Orbītas” aktivitātēm – multimediāliem darbiem, kas pārstāv neapdzīvoto zonu starp vārda un vizuālo mākslu: “Šoreiz darbu autoriem ir jauns uzstādījums – ja parasti “Orbītas” instalācijas tiek veidotas kā grupas darbi, tad nu katrs mākslinieks izstrādājis atsevišķu koncepciju un veidojis savu instalāciju. Rezultātu lai novērtē skatītājs!”

“Orbīta” ir dzejnieku, fotogrāfu, mūziķu un multimediju mākslinieku apvienība, kas Latvijas kultūras dzīvē aktīvi piedalās jau kopš 1999. gada, veidojot performances un mākslas instalācijas, izdodot bilingvālu literatūru, rakstu krājumus, fotogrāmatas un arī pētniecisko literatūru. Līdz šim Orbīta uzstājusies ASV, kā arī daudzās Eiropas valstīs, piedalījusies un guvusi atzinību Latvijas un starptautiskos konkursos un vizuālās mākslas dzīves notikumos.

Šobrīd divus “Orbītas” darbus var aplūkot Latvijas Nacionālajā muzejā – valsts simtgadei veltītajā izstādē “Pārnēsājamās ainavas”, bet 10. maija vakarā plkst. 18 kultūras un izklaides programmas “Ars Rezumē” ietvaros Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zāle “Arsenāls” un tekstu grupas “Orbīta” dalībnieki aicina uz dzejas performanci laikmetīgās mākslas izstādē “Nākotnes valsts”.

LA.lv