×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.0°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
2. aprīlis, 2017
Drukāt

Ordeņa kapitulam iesniegs pieteikumu, lai Briedim piešķirtu Triju Zvaigžņu ordeni (28)

foto: LETAfoto: LETA

Maira Brieža panākumi boksa ringā un allaž uzsvērtais lepnums par savu tautu un latviešiem ir pamatots iemesls, lai sportistam piešķirtu Triju Zvaigžņu ordeni.

Tā uzskata režisore un žurnāla “Mājas Viesis” žurnāliste Vija Beinerte, kura savā “facebook” profilā ierakstījusi: “”Latvieši ir stipra tauta” bija pirmie vārdi, ko MAIRIS BRIEDIS vakar pateica jau kā pasaules čempions boksā. “Mans dopings ir mana tauta” – šie Maira vārdi kļuva par pagājušā gada spārnoto teicienu. Divdesmit divas cīņas, divdesmit divas uzvaras. Ja arī Tev šķiet, ka Mairis ir pelnījis TRIJU ZVAIGŽŅU ORDENI, dalies ar šo ziņu. Rīt es mūsu vēlmi noformulēšu, lai varam to iesniegt Ordeņa kapitulam.”

Briedis sestdien uzvarēja Vācijas pārstāvi Marko Huku un izcīnīja Pasaules Boksa padomes (WBC) čempiona titulu pirmā smagā svara kategorijā. Neviens cits latvietis tam nav bijis pat tuvumā. Fantastika!

Atgriežoties mājās Rīgas lidostā viņu sagaidīja plašs atbalstītāju pulks, skandējot: Mairi, Mairi un – tavs dopings ir tava tauta. Bokseris visiem pateicās, uzsverot, ka bez līdzjutēju enerģijas nebūtu sasniedzis tādas virsotnes.

Triju Zvaigžņu ordenis ir augstākais apbalvojums Latvijā un to pasniedz divas reizes gadā – uz 4. maija un 18. novembra svētkiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (28)

 1. Cilvēks kurš vieno visu Latviju pie televizoriem un pie tam tautai izrāda lielu mīlestību un saliedē tautiešus ,pierāda ka latvieši var un ir stipri noteikti ir pelnījis ordeni

 2. Reti kuram ir tāda sportista stāja kā Mairim Briedim. Skatoties tiešraidi no Dortmundes, ar lepnumu klausījos Vācijas sporta komentētājos, boksa elites pārstāvjos – tā ir inteliģence! Respekt, Mairi!

 3. Sportisti un treneri, kas apbalvoti ar Triju Zvaigžņu ordeni: Jānis Lūsis, Uļjana Semjonova, Raimonds Karnītis, Maigonis Valdmanis, Ivans Klementjevs, Inese Jaunzeme, Igors Vihrovs, Helmuts Balders-Sildedzis, Aivars Rumbenieks, Valentīna Eiduka, Viktors Ščerbatihs, Aleksandrs Starkovs, Mārtiņš Pļaviņš, Daumants Dreiškens, Oskars Melbārdis, Sandis Prūsis, Jānis Strenga, Arvis Vilkaste, Armands Krauliņš, Vera Zozuļa, Jeļena Čelnova-Prokopčuka, Vadims Vasiļevskis, Andris Šics, Juris Šics, Edgars Ernestsons, Aigars Birzulis, Māris Grīva, Visvaldis Eglītis, Maigonis Geistards, Tamāra Hendele, Dzidra Karamiševa, Cezars Ozers, Ira Strazdiņa, Kārlis Strēlis, Viktors Strupovičs, Juris Silarājs.

 4. NAV LIELĀKA PRIEKA UN GANDARĪJUMA PAR MAIRA BRIEŽA UZVARU PĀR VIENU NO”NETĪRĀKAJIEM ” BOKSERIEM MARKO HUKU!!! TAS BIJA BRĪNIŠĶĪGS MAČS!!! ŠTRUTS, KA TIK VĒLĀ VAKAR STUNDĀ, JO TAS BIJA TO VĒRTS!!! MŪSU MAZAJAI TAUTAI TĀDS BOKSERIS IR GODA LIETA, JO LATVIEŠU TAUTA IR VIŅA DOPINGS… PALDIES GRIBAS TEIKT VIŅA ATBASTĪTĀIEM, KURI SKANDĒJA MAIRA VĀRDU UN VIŅU IEDVESMOJA PIEVEIKT SAVU PRETINIEKU! LAI VEIKSME UN IZDOŠANĀS IR MAIRA CEĻABIEDRENES TURPMĀKAJOS MAČOS! LAI MĪLESTĪBA ĢIMENĒ DOD SPARU STRĀDĀT UN PILNVEIDOT SAVAS PRASMES TURPMĀKAJĀM UZVARĀM! MAIRI, JŪS ESAT MŪSU LEPNUMS!!!

 5. Prātiņ,nāc,lūdzu, mājā ! Labāk celt pieminekli pie MK.

 6. Nenoliegšu M. Brieža milzīgo sasniegumu, lielo darbu,kas ieguldīts, viņš ir izcils bokseris. Bet vai nav absurdi dāļāt Triju Zvaigžņu ordeņus pa labi, pa kreisi? Kā minēts lapā Latvijas valsts prezidents : “Ordeņa noteikumos sacīts, ka nopelni Tēvijas labā, par kuriem Triju Zvaigžņu ordeni piešķir, var izpausties valsts, pašvaldības, sabiedriskā, kultūras un saimnieciskā darbā.”

  Redzu M. Brieža pienesumu sportā, personiskajā izaugsmē, bet kur ieguldījums Tēvijas labā? Piemēram, ugunsdzēsēji katru dienu riskē ar dzīvībām un no degošām mājām izglābj cilvēkus, ir cilvēki,kas iestājas par floras, faunas un unikālu dabas pieminekļu saglabāšanu, tādi,kas veic brīvprātīgo darbu un nesavtīgi palīdz citiem cilvēkiem un dzīvniekiem… nez kāpēc viņus neviens nevirza Triju Zvaigžņu ordeņa saņemšanai?

 7. Kur vel gaisaku patriotiskaku sportistu ka MAIRIS!

 8. Tie kas raksta ka nav pelnijis orderi tad lai pasi iziet boksa ringaa un iztur kaut vienu raundu ar Huku vai Dura Dolu

 9. Skaidra lieta ka par sadiem panakumiem un par Latvijas vārda sludinašanu pasaulee pienakas ne tikai orderis,bet ari krietna naudas summa par sadu ieguldijumu sporta domaju ka attistitajas valstiis pieskirtu vismaz 1 000 000 Eur

 10. Lai arī čempions, bet ne jau tajā prestižākajā klasē. Varbūt par vidusskolas beigšanu arī dot ordeni?

 11. Vai nu TĀ UZREIZ … Uzvarēja, paveicās, bet vai par to uzreiz pienākas ordenis? ĻOTI ŠAUBOS!

 12. Pilnigi piekritu

 13. jāsadod kādam pa ģīmi lai piešķir ordeni…godīgi strādājot neko nedabūs

 14. From America with love Atbildēt

  Apsveikams!!! Mairu par meru! Kurs labak vadit Rigu. Latvija ir vinu dopings. Vins teic ka Riga ir
  vinu vis milaka vieta Latvija. Ir godigs, pratigs, intelligents un stradigs ka neviens. Iedvesmos visus,
  atvedis kartib un ticib valstij. Ja spej palikt pasaules boks cempions kamer strada policija tad spej darit
  to (vai atmest boks) kamer strada ka mers. Man bus mirs ka Mairis ir mers.
  Ka teic Muhammad Ali: “Float like a butterfly. sting like a bee!”

 15. Ne tik ordeni bet arī pieklājīgu 6 ciparu summu kā minimums.Pasaules čempions boksā ir unikums Latvijas vēsturē.Normālās valstīs tā pieņemts ,ja mums skaitās normāla valsts

 16. Brīnīšos ja Mairim nepiešķirs,godam nopelnījis.Valstij to nepiešķirt būtu negods un necieņa visas pasaules priekšā

 17. Briedi par prezidentu !

 18. Ja salīdzina boksu ar basketbolu, tad es ar visām četrām balsotu par ordeņa piešķiršanu boksam! Kas attiecas uz basketbolu, tad tur prasās pēc PERSONA NON GRATA!

 19. triju zvaigžņu ordenis tika pamatīgi kompromitēts vvf laikā,kad tā bezmaz ārzemju braucienu laikā ar tiem svaidījās..pat kaut kāds murmulis no saulainās āfrikas to dabūja.
  un kāds krietns un lepns latvietis to pat atteicās pieņemt

 20. Mairis to ir pelnījis par visiem 100%!

 21. Mūsdienu Lāčplēsis. Godam nopelnīts!

 22. Dažās bildēs spēcīga fotogrāfa laža.. /veltijums fotogrāfam/

 23. Neuskatu ka tas ir vajadzigs

Draugiem Facebook Twitter Google+