×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
6. februāris, 2015
Drukāt

Organizācija: internetā parādījušās jaunas spaisa tirdzniecības tendences (1)

Reids pa legālajo narkotiku tirdzniecīnbas vietām

Plakāti pie ''legālo narkotiku'' tirdzniecības vietas Marijas ielā kampaņas pret ''legālajām narkotikām'' laikā.

Internetā parādījušās jaunas augu maisījumu jeb spaisa tirdzniecības tendences, aktivizējoties krāpniekiem, “Rīga TV24” piektdien stāstīja organizācijas vadītājs Sandris Bergmanis.

Viņš sacīja, ka situācija tiek uzraudzīta un tirdzniecības vietu Rīgā neesot, taču internetā ir parādījušās jaunas tendences.

“Mēs mēģinājām internetā iegādāties šo spaisu. Kad sākām runāt ar pārdevējiem, kuri solīja, ka viņi visu var dabūt, kad samaksājām un gaidījām, kas atnāks uz tikšanos, tad tirgonis pazūd. Gribētu pateikt, ka nav spaisa un tēma nav aktuāla, bet ir parādījušies krāpnieki. Viņi piedāvā visādas narkotiskās vielas. Tā mēs vienreiz 20 eiro pazaudējām un otrajā reizē – 30 eiro. Tā ka gribētu tiem tirgoņiem pateikt, jūs krāpnieki, atdodiet mums mūsu naudu,” stāstīja organizācijas līderis.

Jau ziņots, ka pērn stājās spēkā grozījumi Krimināllikumā, kas paredz kriminālatbildību par jauno psihoaktīvo vielu vai to saturošu izstrādājumu izgatavošanu, iegādāšanos, glabāšanu, pārvadāšanu vai pārsūtīšanu realizācijas nolūkā vai realizēšanu.

Slimību profilakses un kontroles centrs ceturtdien izdeva šogad pirmo aizliegumu bīstamai psihoaktīvai vielai. Aizliegta viela ar nosaukumu “methiopropamine”. Šīs vielas lietošana var radīt nopietnu kaitējumu veselībai un bīstamību dzīvībai. Aizliegums attiecas uz laika periodu līdz 2016.gada 3.februārim, un tas jāievēro fiziskām un juridiskām personām, kuras izgatavo, iegādājas, glabā, pārvadā, pārsūta vai izplata šo vielu. Kopš 2013.gada novembra, kad SPKC tika piešķirtas tiesības izdot pagaidu aizliegumus jaunām psihoaktīvām vielām, SPKC izdevis aizliegumus jau 28 vielām.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. A kā veica naudas pārskaitījumu? Ja uz bankas kontu, tad tak zin, kam skaitīja. Tiešām bitkoini?

Draugiem Facebook Twitter Google+