Mobilā versija
+5.3°C
Renāte, Modrīte, Mudrīte
Pirmdiena, 24. oktobris, 2016
3. septembris, 2015
Drukāt

Organizēs Latgales kongresa simtgadi

Foto-LETAFoto-LETA

Ministru prezidente Laimdota Straujuma.

Ministru prezidente Laimdota Straujuma (“Vienotība”) izdevusi rīkojumu par darba grupas izveidi Latgales kongresa simtgades pasākumu organizēšanai.

Darba grupai būs jāizstrādā Latgales kongresa simtgades pasākumu plāns un jākoordinē tā īstenošana. Plāns un finansējuma tāme darba grupai jāizstrādā līdz šā gada 1. novembrim. Ar Straujumas rīkojumu par darba grupas vadītāju iecelta kultūras ministre Dace Melbārde. Darba grupas locekļi būs vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards, Rēzeknes mērs Aleksandrs Bartaševičs, Balvu novada domes priekšsēdētājs Andris Kazinovskis, Latgales vēstniecības “Gors” vadītāja Diāna Zirniņa. Tāpat darba grupā iesaistīti dažādi pašvaldību iestāžu un nevalstisko organizāciju pārstāvji no Latgales reģiona. Pirmais Latgales kongress notika 1917. gada 26. un 27. aprīlī Rēzeknē. Tā bija pirmā demokrātiski ievēlētā Latgales latviešu sanāksme, kurā nolemts, ka Latgalei jāpievienojas pārējiem Latvijas novadiem.

Pievienot komentāru

Latvija grimst nabadzībā: no katriem desmit cilvēkiem - trīs ir nabadzīgi (53)Zem nabadzības riska - 606 000 Latvijas iedzīvotāju. To par šokējošu situāciju dēvē tiesībsargs Juris Jansons, svētdien vēstīja raidījums “LNT Ziņu Top 10”.
Līdz bākai Kolkā aizbrist nevarēja, bet tuvu gan: Unikālā jūras atkāpšanāsAizvadītajās brīvdienās iedzīvotāji steidza baudīt diezgan retu parādību piekrastē – jūras atkāpšanos tālu no ierastās krasta līnijas, pateicoties austrumu vējam. Visā Latvijas
Draugiem Facebook Twitter Google+