×
Mobilā versija
+12.4°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
31. augusts, 2016
Drukāt

Orhidejas, tilandsijas, kreimules un nepentes Botāniskajā dārzā

Botāniskais dārzsBotāniskais dārzs

Latvijas Universitātes (LU) Botāniskā dārza Palmu mājas vestibilā no 3. līdz 10. septembrim būs izstāde „Orhidejas, tilandsijas un kukaiņēdāji augi”, kur skatāmi dažādi eksotiskie augi: tropiskās savvaļas orhidejas un to hibrīdi, neparastie atmosfēras augi – gaisīgās tilandsijas no bromēliju dzimtas, kā arī kukaiņēdāju augi – kreimules, nepentes un citi.

Izstādē būs augi no Latvijas Orhideju un eksotisko augu draugu asociācijas (LOEADA) audzētāju privātajām kolekcijām. Dārza apmeklētājus priecēs orhidejas, kas uzziedējušas vasaras nogalē.

Šā gada karstā vasara orhidejām ir veicinājusi vairāku ziedkātu veidošanos, kas īpaši priecē orhideju mīļotājus. Savukārt kukaiņēdāju augiem ir interesanti pielāgojumi kukaiņu ķeršanai. Piemēram, “Nepenthes” ģints augi uz rudens pusi veido īpašus kausiņus ar vāciņiem, kas patiesībā ir lapu pagarinājumi, bet kukaiņēdāji no “Pinguicula” un “Saracenia” ģints šajā laikā izteiksmīgi zied. Pieticīgajām tilandsijām ir neparasta forma, un tās ir piemērojušās augšanai krasi atšķirīgā vidē – gan tuksnešos un purvos, gan tropu lietus mežos un kalnos, jo spēj pārtikt no lietus, miglas un rasas. Pēdējā laikā kolekcionāri tās ir īpaši iecienījuši, jo tilandsijas ir iespējams audzēt arī mājas apstākļos.

Svētdien, 4. septembrī plkst. 13 plānota bezmaksas lekcija par LOEADA  gada orhidejām, ko sniegs biedrības vadītāja Lolita Afanasjeva.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +12.4
Alūksne +8.9
Daugavpils +9.6
Saldus +9
Liepāja +6.5
Jelgava +10
Ventspils +5.2
Limbaži +9
Madona +9
Rēzekne +9
Draugiem Facebook Twitter Google+